Recenzia: Zázračný platobný prsteň

0
Recenzia: Zázračný platobný prsteň
platobný prsteň

„Fíha pani, vy máte tuším zázračný prsteň! To sme ešte nevideli,“ týmito slovami komentoval platenie platobným prsteňom nejeden predavač. Prekvapený pohľad, overenie, či naozaj platím prsteňom. Áno, zázračný platobný prsteň je na svete.

„No teda, dnes sa dá už naozaj platiť hocičím,“ komentuje obchodník v inej predajni.

Ja sa len usmievam. Je veľmi príjemné takto milo „šokovať“ svoje okolie. Zaplatím prsteňom, ktorý si nikto nevšimne. Nemusím vyťahovať peňaženku, hľadať a schovávať kartu. Praktické, rýchle, efektívne a efektné. Také je platenie platobným prsteňom.

Keď sa chystám na nákup, manžel s deťmi za mnou volajú: „A prsteň máš?“ Veru, platobný prsteň sa stal mojou prirodzenou súčasťou a neviem si ho vynachváliť. O akom prsteni tu hovoríme?

Slovensko patrí medzi TOP 5 krajín v rebríčku využívania bezkontaktných platieb

Slováci sú veľkými nadšencami používania nových technológií a tak niet divu, že Slovensko patrí medzi TOP 5 krajín na svete v rebríčku využívania bezkontaktných platieb. Obľubu si veľmi rýchlo získavajú aj platby prostredníctvom mobilného telefónu. Zrealizuje sa tu takto už takmer každá piata platba a počty tokenizovaných kariet neustále rastú. Rovnako tak si Slováci obľúbili aj platby hodinkami – podľa nášho posledného prieskumu nimi zaplatilo už 10 % populácie.

Spoločnosť Mastercard sa rozhodla ísť ešte ďalej a aktuálne testuje veľmi elegantnú formu platieb s pomocou u nás zatiaľ nie príliš vídaných platobných prsteňov. Ide o veľmi jednoduchú a pohodlnú metódu platenia.

Super vlastnosti platobného prsteňa

Mastercard vidí v platobných prsteňoch zaujímavý potenciál a to hneď z niekoľkých dôvodov. Oproti telefónom, inteligentným hodinkám a ostatným nositeľným zariadeniam sú platobné prstene výrazne lacnejšie a vďaka tomu sa môžu stať dostupnejšie širšiemu spektru užívateľov. Nemenej podstatná je aj jednoduchosť používania — prsteň máte vždy po ruke, a to doslova.

Ďalšou výhodou je jeho odolnosť. Je vyrobený z vysoko kvalitnej keramiky, ktorá je hypoalergénna a odolná voči poškriabaniu. Navyše je vodeodolný, možno ho tak používať kdekoľvek a takmer za akýchkoľvek podmienok. Prsteň nie je potrebné nabíjať a jednorazovo sa aktivuje cez mobilnú aplikáciu. Zatiaľ ho síce nie je možné prepojiť s existujúcou platobnou kartou Mastercard vydanou slovenskými bankami. V rámci testovacej prevádzky sa však dá jednoducho prepojiť s predplatenou kartou Mastercard, ktorú je možné ovládať pomocou mobilnej aplikácie.

Aktuálne spoločnosť Mastercard rokuje s niekoľkými slovenskými bankami o riešení, ktoré umožní spojenie tohto zariadenia aj s aktuálnou debetnou alebo kreditnou kartou.

Ako sa pozdáva platobný prsteň vám? Vyskúšali by ste ho? Viete si predstaviť, že by ste ním platili miesto hotovosti alebo platobnej karty?

Zdroj foto: archív Kristíny Majerovej

 

 

žiadne príspevky na zobrazenie