Tajomstvo Opery: Romantický príbeh, ktorý vás prenesie do srdca Paríža

0
Tajomstvo Opery: Romantický príbeh, ktorý vás prenesie do srdca Paríža

Chceli by ste sa na chvíľu ocitnúť v čarovnom Paríži, prechádzať sa po Opere Garnier a počúvať tóny hudby z tajomného podzemia? O tom je príbeh študentky Emmy, ktorá sa so svojimi spolužiakmi staví, že strávi noc v známej budove.

Alexandra Vrábelová, mama 4 detí a zodpovedná redaktorka portálu akcnezeny.sk vydala minulý rok knihu Tajomstvo Opery. Tento rok sa však dočkala neplánovaného pokračovania. Prečo sa rozhodla pre tento krok?

Zhruba pred rokom si vydala svoju prvotinu Tajomstvo Opery. Mala si však pripravený úplne iný román…

Išlo o to, že síce som mala napísaný úplne iný román, ale s editorkou (pozn. redakcie Soňou Borušovičovou) sme skonštatovali, že už to do Vianoc pripraviť nestihneme. Išlo o rozsiahlejší román cez 300 strán s pracovným názvom V tieni koridy. Tak som sa rozhodla vydať menšiu chuťovku, ktorá vznikla z mojej poviedky, a tak vznikla novela. Neviem prečo, ale rada mám tento menší rozsah a už mám rozpísané dve ďalšie, podobne dlhé veci…

Tento rok si už chcela vydať V tieni koridy.

Áno, ale situácia sa zvrtla. Viaceré čitateľky mi začali už okolo Vianoc písať, že by chceli dlhší príbeh a  pokračovanie. Ja som totiž nechala otvorený koniec. Pôvodne mala novela regulérne ukončenie, ale počas editovania som koniec zmenila a Soňa ma v tom podporila, že ani jej ten smutný záver nejako nesedel (smiech). Vtedy sa mi už v hlave začínalo tvoriť pokračovanie.

O čom teda príbeh je?

Tajomstvo Opery sa odohráva v súčasnom Paríži. Študentka architektúry sa so spolužiakmi staví, že strávi noc v Opere. Situácia sa jej však vymkne z rúk, zamknú ju do kostýmerne a ona musí hľadať alternatívny východ. Dostáva sa tak hlbšie do podzemia, kde stretáva tajomného muža… Novelu tvorilo v podstate iba tých zopár dní, ktoré Emma strávi v Opere. Príbeh však pokračuje ďalej a sledujeme v ňom cestu Emmy, ktorá stráca svoju lásku a snaží sa ju nájsť, a popritom hľadá tak trochu aj sama seba.

Čiže ide o romantický príbeh?

Áno, ale s dobrodružnou zápletkou (úsmev).

Tento nový román je teda pokračovanie prvého?

Najprv som uvažovala, že vydám len pokračovanie, v rovnakej väzbe s použitím kreatívneho papiera ako jednotku. Ale chcela som, aby mali noví čitatelia zážitok z uceleného románu, a tak som spojila jednotku s pokračovaním. Takže ten, kto si kúpi toto nové vydanie, bude v rukách držať celý príbeh.

Čo tí, ktorí už prvú časť čítali? Nebudú sklamaní, že si mohli kúpiť rovno celý román?

Presne na toto som myslela. Pre tých, čo už majú doma jednotku, ponúkam možnosť dokúpiť si tento román za 50% z ceny. Novelu môžu napríklad niekomu darovať.

Aké sú parametre knihy?

Kniha má 240 strán oproti pôvodným 90 stranám, ide však o rozmerovo väčší román, čiže textu je 3x viac ako toho pôvodného. Navyše sa čitateľky môžu tešiť na peknú tvrdú väzbu a grafickú úpravu fotografie, ktorú robila talentovaná Ivka Labas.

Ako vznikla fotografia na obálke? Si na nej ty?

Áno, som to ja. Nechcela som to mať prvoplánové a tak ma nie je vidno do tváre, takže nikto ma tam nespozná, ak si neprečíta tento článok (smiech). Navyše, hlavná hrdinka je o dosť mladšia, tak by to ani nevyznelo dobre, keby som bola na obálke ja (úsmev). Fotil ma fotograf František Bodnár a hľadali sme miesto, ktoré bude pôsobiť tak, ako keby to bolo niekde vo Francúzsku.

Bolo to trochu náročné, lebo dosť fúkalo a brána sa stále otvárala, lebo cez ňu chodili autá. Mala som dve verzie šiat – prvé boli čierne s bielymi bodkami a druhé modré, ktoré nakoniec oveľa lepšie vynikli na tmavšom pozadí. Na základe šiat, ktoré sme nakoniec vybrali, som menila aj text v knihe, kde sa v jednej situácii spomínajú.

Knihu si môžete objednať tu.

Komu je román určený?

Myslím si, že väčšina žien túži snívať a je príjemné, keď na chvíľu môžu uniknúť do sveta snov a fantázie. Román je určený pre všetky ženy, ktoré majú rady romantické príbehy o láske opradenej tajomstvom, pričom kulisu tvorí jedna z architektonicky najzaujímavejších stavieb Paríža, Opera Garnier. Snažila som sa ho napísať tak, akoby som ho písala pre najlepšiu priateľku, ktorá si pri ňom oddýchne od bežných starostí…

 

žiadne príspevky na zobrazenie