Redakčný výber Akčných žien

0
Redakčný výber Akčných žien
Foto: pixabay.com

Cez víkend sa odohrali voľby do Európskeho parlamentu, viete už, kto nás bude zastupovať? V sobotu je Deň detí, takže akčné tipy sa budú týkať aj našich ratolestí. A spomenieme aj úspech Sloveniek v tenise a dočítate sa aj o jednej podnikavej cukrárke.

1. Kto pôjde do Európskeho parlamentu? Za Progresívne Slovensko a stranu Spolu to bude Michal Šimečka, Vladimír Bilčík, Michal Wiezik a Martina Hojsík. Lucia Ďuriš Nicholsonová a Eugen Jurzyca za SaS, Ivan Štefanec a Miriam Lexmann za KDH, Miroslav Radačovský a Milan Uhrík za ĽSNS, Monika Beňová, Robert Hajšel a Miroslav Číž za Smer-SD, Peter Pollák za OĽaNO.

2. V sobotu je Deň detí! Čím ich potešíte? Akcie sa budú konať už od štvrtka v nákupných centrách. V sobotu sa môžete sa vybrať napríklad do Medickej záhrady alebo do Zámockého parku v Malackách, na Biofarmu do Stupavy či do vyhliadkovej reštaurácie UFO. Program bude už od 10. hodiny aj na nádvorí Starej radnice v Bratislave.

Medzinárodný deň detí pri Starej radnici
Medzinárodný deň detí pri Starej radnici

3. Urban Market oslavuje 10. výročie! Začína jarnou edíciou, ktorá sa uskutoční v prvý júnový víkend na Fakulte architektúry STU a priľahlom Námestí Slobody. Akcia sa bude konať 31. mája a potrvá až do nedele. Je jedinečným kultúrno-spoločenským podujatím, ktoré v sebe spája živý dizajnový trh súčasnej umeleckej a kreatívnej tvorby, prezentáciu lokálnej módy, dizajnu a umenia, ako aj pestrý kultúrno-spoločenský program.

4. Tento víkend budú otvorené parky a záhrady! Bude sa konať XI. ročník festivalu záhradnej kultúry. Cieľom je prezentovať a oslavovať hodnoty našich parkov a záhrad, ich význam pre ľudí. Podujatie na Slovensku je súčasťou medzinárodnej iniciatívy Rady Európy a Ministerstva kultúry Francúzskej republiky s názvom „Rendez-vous aux jardins“.

5. Nenechajte si ujsť burzu starožitností v sobotu 8. júna na hrade Červený kameň. Burza starožitností je pre všetkých, ktorí si chcú krášliť byt, dom alebo záhradu nejakým starožitným kúskom. Z bohatej ponuky mincí, medailí, známok, pohľadníc, odznakov, kníh, obrazov, grafiky či porcelánu.

africana sukne
Foto: sashe.sk/africana

6. Tip na hand-made: Nemáte ešte poriadnu sukňu na leto? Kreatívna duša Beáta stojí za zaujímavou značkou Africana. Tvorí šaty, šatky, motýliky, náušnice a originálne sukne z krásnych, farebných a slnkom prežiarených látok priamo zo Senegalu. Pretože každá žena si zaslúži byť originálna.

7. Úspech Sloveniek v športe: tenistka Viktória Kužmová postúpila do 2. kola dvojhry na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros v Paríži. V pondelňajšom stretnutí 1. kola zdolala rovnako nenasadenú Alizé Cornetovú z Francúzska. V druhom kole čaká na Kužmovú momentálne v skvelej forme hrajúca Holanďanka Kiki Bertensová. Ďalšia slovenská tenistka Kristína Kučová sa prvýkrát v kariére prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros.

8. Tip na výlet: Smolenický kostol. Oddýchnite si od chaosu každodenného života v krásnom prostredí Malých Karpát na prechádzke medzi geologickými pokladmi a divými rastlinami. Dozviete sa aj o jedlých a liečivých rastlinách, ako aj o histórii tejto oblasti očami geologičky. Prejdete sa po doline Hlboče, kde sa nachádza vodopád. Budete cestovať späť v čase do obdobia spred viac ako 100 miliónmi rokov, kedy sa vytváral vápenec doliny. Potom vyleziete na hrebeň vrchu Molpír, a na záver zostúpite k Smolenickému zámku.

9. Viete, ktorá firma je najúspešnejšia na svete podľa časopisu Forbes? Industrial & Commercial Bank of China a v odbore finančníctvo obsadili práve tieto firmy prvých päť priečok rebríčka. Na šiestom mieste je počítačová firma Apple.

10. Tip na akčnú Slovenku: Barbora Puškáčová. V Paríži absolvovala gastronomickú školu Ferrandi, pracovala pre tamojšie cukrárne a po neľahkom rozhodnutí vrátiť sa späť na Slovensko si spolu s priateľom Yoannom Messelmim otvorila vlastnú značku Le Miam.

https://www.instagram.com/p/Brh_LHPAIJx/

Foto na titulke: pixabay.com

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu