Redakčný výber akčných žien

0
Redakčný výber akčných žien
pixabay.com

Máme pred sebou rôzne dôležité udalosti, o ktorých je dobré vedieť, ale sa ich aj zúčastniť. Preto je obyčajne prvým bodom v našom redakčnom výbere informácia z politiky. Ale keďže je naša čitateľská základňa široká, prinášame témy aj z iných oblastí spoločenského života.

Na čo sa tentoraz môžete tešiť? Úspech slovenskej reklamnej agentúry, inovácie v marketingu módneho domu Prada, kam s akčnými deťmi v Bratislave, predstavenie slovenskej značky kozmetiky, či tip na filmovú drámu a festival poézie.

1. Už 10. novembra budú prebiehať komunálne voľby. V Bratislave kandiduje za primátora 10 uchádzačov, z toho iba jedna žena (súčasná viceprimátorka hlavného mesta Iveta Plšeková). Byť bratislavským mestským poslancom v 45-člennom mestskom parlamente sa uchádza až 284 kandidátov, z toho 69 žien a 215 mužov, čo je 24%.

2. Pravdepodobne najväčší úspech slovenskej reklamy v zahraničí dosiahla marketingová agentúra Triad. Je prvou z našej krajiny, ktorá si z udeľovania cien Euro Effie odniesla dve ocenenia za jeden rok. Nápadom reklamy bolo prepojenie 17. novembra a značky O2 s hodnotami férovosti a slobody. Do kampane sa zapojilo viacero známych mien Slovákov a vyvrcholila symbolickým prekročením hranice s Rakúskom hlavného ambasádora Mateja Tótha.

3. Tip na výletlanové centrum na Kolibe. Má dĺžku 423 metrov a tvorí ho spolu 42 prekážok a 4 lanovky. Prekážky sú podľa náročnosti rozdelené na tri farebne odlíšené okruhy, takže každý si príde na svoje. Päť okruhov lanových prekážok: pozemný – pre najmenšie deti, modrý – ľahký, určený predovšetkým deťom do 15 rokov, červený – náročnejší, určený predovšetkým zdatnejším mladým ľuďom a dospelým, tímový okruh – určený primárne dvojiciam, resp. skupinám, čierny – najťažší okruh (6 prekážok). Lanové centrum je otvorené cez víkend medzi 11:00 a 18:00 hodinou do konca októbra.

4. Prada je na Instagrame. Ikona medzi fashion značkami, módny dom Prada, rozmýšľa so svojimi módnymi prehliadkami presedlať na Instagram. Na tejto sociálnej sieti má značka takmer 17 miliónov followerov, no jej nový odborník na social media marketing, Lorenzo Bertelli, 30-ročný syn hlavnej dizajnérky Miucci Prada, chce toto číslo podstatne zvýšiť. Podľa prieskumov z roku 2017 väčšinovú skupinu zákazníkov luxusnejších značiek tvorili mladí ľudia pod 35 rokov, preto sa budú viac orientovať na sociálne médiá.

5. Herečka Selma Blair čelí diagnóze skleróza multiplex a na Instagram napísala silný a emocionálny odkaz. Podelila sa s tým, čo prežíva, že občas je unavená, spadne na zem, stráca videnie, niekedy si nepamätá veci, ale ďakuje svojim priateľom za podporu, a taktiež firme Netflix, ktorá jej dala šancu zúčastniť sa projektu Another Life.

6. Tip na hand-made: Slovenské duo matka a dcéra prerazilo v Česku. Luxusnú prírodnú kozmetiku balia do obalov z odpadového materiálu. Mama Cecília Blanárová so svojou dcérou Silviou Strakovou začali s výrobou kozmetiky a dnes sú ich produkty predávane aj v Českej Republike. Ich značka má názov Ushuaya a ide o komplexnú sadu starostlivosti telo a pleť.

mydlá Ushuaya
Foto: mydlá Ushuaya

7. Tip na film: Snímka poľskej režisérky Małgorzaty Szumowskej názvom Tvár je o kríze identity. Hlavný hrdina, čudák a excentrik Jacek, má rád heavy metal, svoje dievča, malé auto a svojho psa. Pracuje na stavenisku a keď sa nečakane zmrzačí pri tragickej nehode, obrátia sa k nemu oči celej krajiny. Jacek sa totiž stane prvým občanom Poľska, ktorý podstúpi transplantáciu tváre. Tvár je nekonvenčná bájka o vnútornej sile a kráse, v ktorej sa virtuózne kĺbi realizmus, fantazijné prvky a čierny humor.

8. Tip na koncert: v piatok 26. októbra zaznie Mozartovo Requiem. Toto výnimočné dielo otvorí Bratislava Mozart Festival 2018 v predvečer sviatku Všetkých svätých a Pamiatky zosnulých v nádhernom priestore Katedrály sv. Martina. Zaznie v štýlovom prednese Orchestra 1756 na dobových nástrojoch spolu so sólistami a zborom Salzburskej koncertnej spoločnosti pod vedením dirigenta Mariana Lejavu. Cena lístkov v predpredaji je 17 EUR.

9. Tip na podujatie – 13. až 23. novembra bude prebiehať 16. ročník medzinárodného festivalu poézie Ars Poetica. Návštevníkom predstaví viac než dvadsať popredných básnikov z celého radu krajín v spojení s originálnym VJ-ingom, recitáciou pôvodných prekladov, koncertmi a špeciálnym filmovým programom.

10. Biznis outfit od módnej stylistky Alexandry:

koláž Stylist Alexandra
koláž Stylist Alexandra

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu