Rodina objavila v stene nezvyčajný 40-ročný poklad

0
Rodina objavila v stene nezvyčajný 40-ročný poklad

Je neskutočný pocit, ak nájdete v skrini starú bundu nenosenú už niekoľko rokov, ktorú ste dlho hľadali. Nejde len o nostalgiu či spomienky. Nemôžete si pomôcť a skúšate nájsť vo vreckách niečo, čo sa tam kedysi dávno stratilo.

Predstavte si teraz, že namiesto bundy nájdete lekársku skrinku s otvorom tak hlbokým, že do neho nedokážete ani natiahnuť ruku. A tak namiesto starých zožltnutých lístkov na autobus či drobných mincí nachádzate 40-ročné kozmetické a lekárske prípravky – nečakanú časovú kapsulu, ktorá vás vráti späť do 80-tych rokov.

Peter Brown, na sociálnych sieťach známy ako „kludge77“ nedávno zverejnil snímku obrazovky a niekoľko fotografií, ktoré upútali pozornosť. Snímka obrazovky ukazovala krátku konverzáciu s jeho manželkou a obrázok už dávno zažltnutej fľaše s krémom Jergens pre extra suchú pokožku z 80-tych rokov. Ukázalo sa, že jej otec ju našiel v lekárničke zabudovanej v stene… Lekárnička, ktorá mala svoje pokračovanie na druhej strane steny. Hoci vedeli, že niektoré veci uviazli vo vnútri, nikdy ich neskúšali vyloviť. Až donedávna. Rozrezali múr a našli hotový poklad kozmetických a lekárenských potrieb, ktoré boli stratené od 80-tych rokov.

„Táto kúpeľňa má vzadu zabudovanú domácu lekárničku. Má tri police a je úplne plná. Bohužiaľ, táto mala malú medzeru v spodnej polici. Išlo o skutočne malú medzeru, ktorá nebola veľmi viditeľná. Väčšina stratených položiek bola zatlačených dozadu skrinky, takže nie je prekvapujúce, že si nikto nič nevšimol,, vysvetľuje Peter.

Prečítajte si aj pár slov o Petrovi Podlesnom, ako muži potrebujú uznanie a priestor, ale nie mať zo ženy matku

Roky hromadenia prípravkov

V priebehu rokov sa v štrbine nahromadilo dosť veľa vecí. Len z nich by sa dala vytvoriť jedna slušná domáca lekárnička. Medzi mnohými položkami, ktoré sa našli je napr. krém Jergens, fľaša parfumu Brut, dezinfekčný prostriedok Bactine, tabletky Pamprin, Aquavelva Musk voda po holení, atď.

Na jednej zo snímok od svojej ženy, bol obrázok fľaše Bactin s nápisom Démon. Baktínová fľaša má veľmi osobitú vôňu a Petrovu manželku vrátila na chvíľu naspäť do detstva.

Prípravky Jergens, tabletky Pamprin, kofeínové tablety Vivarin boli len niektoré z niekoľko desiatok položiek, ktoré sa našli vo vnútri. Mnoho ľudí začalo reagovať na Petrove obrázky, komentovali to a zdieľali svoje vlastné spomienky na produkty vytiahnuté po 40 rokoch. Niektorí uviedli, že sa cítia starí, keďže vedia pomenovať každú jednu položku. Dokonca si vedeli spomenúť na vône jednotlivých vecí, napriek tomu, že ich roky nevideli. Dokonca si pamätali na reklamy a slogany s nimi spojené.

Prečítajte si aj článok o darčekoch šitých na mieru

Nezvyčajný úspech postu

„Predpokladal som, že tieto moje príspevky ľudí zaujmú, keďže išlo o netradičnú záležitosť, a stalo sa niečo zvláštne. Príspevok mal viac ako 127 000 zobrazení a niekoľko tisíc kliknutí za jediný deň. Fotografie sa čoskoro ocitli na Imgure (známa obrázková aplikácia), kde upútali pozornosť mnohých ľudí. Za jediný deň získal príspevok viac ako 125 000 zobrazení s niekoľko tisícovým nárastom.

        

Peter opisoval celú situáciu svokrovi, aj to, ako sa to ľuďom páčilo, ako komentovali tento príbeh. Sám svokor bol ohromený množstvom predmetov, ktoré cez stenu popadali. „Vedel som, že tam bola diera. Myslel som si však, že dnu spadla jedna, maximálne dve veci,“ hovorí.

Teraz bol internet jeho starým ja a žartoval o skúšaní produktov, aby zistil, či sú ešte stále dobré. Vraj z vedeckých dôvodov. Veľa z toho však bolo už niekoľko desiatok rokov po expirácii, čiže absolútne nevhodné na akékoľvek skúšanie. Väčšina produktov bola z 90. rokov. Našlo sa však zopár aj takých, čo ešte zachytili obdobie 80. rokov. Tablety kofeínu expirovali v auguste 1985 a nikdy neboli otvorené. Do domu sa presťahovali v roku 1980, takže išlo o jednu z najstarších vecí.

Zdroj: Bored Panda.

žiadne príspevky na zobrazenie