Peter Podlesný: Muži potrebujú uznanie a priestor, ale nie mať zo ženy matku

0
Peter Podlesný: Muži potrebujú uznanie a priestor, ale nie mať zo ženy matku
Zdroj: Branislav Wáclav / Aktuality.sk

Inšpirácia pre mužov, ale aj pre ženy. Portál muzom.sk. Slová muža, ku ktorým sa dá opätovne vracať. Napríklad „Tvoja žena nie je tvoja matka“. Je rád, ak je pre niekoho inšpiráciou. Tvrdí, že je stále na ceste… Čo vás čaká v prvom podcaste s akčnými mužmi s Petrom Podlesným? Tento podcast si jednoducho treba vypočuť a určite nebudete sklamaný.

Manžel, otec dvoch detí, kondičný tréner. Dlhodobo sa venuje mužom a mladým ľuďom. Zakladateľ pánskeho online magazínu www.muzom.sk, ktorý je o charaktere, disciplíne a správnych hodnotách. O tom, aby muži boli mužmi.

S Petrom sa rozprávala moderátorka Lucia Hurajtová.

Bombardujú vás ženy sťažnosťami na mužov?

Hoci portál ako taký bol založený prioritne pre mužov, postupne ho začalo sledovať čoraz viac žien. Chcú vedieť, čo sa deje v mužskom svete. „V malom percente sú tam aj sťažnosti, ale skôr sú tam otázky, že ako čo riešiť a ja zvyčajne odpovedám, že dámy nemôžu riešiť za svojich partnerov. Čiže ich tak trošku sklamem,“ hovorí Podlesný.

Ako sa my, ženy máme správať k mužovi tak, aby vzťah fungoval?

„Muž potrebuje uznanie a priestor. Muži dnes často vyžadujú uznanie za najbanálnejšie veci. Poskladanie ponožiek, umytie riadu. Hlúposti. Na jednej strane muž potrebuje uznanie, potrebuje vedieť, že to, čo urobil stojí za to. Na druhej strane sa to nesmie preniesť do extrému, kedy budem muža chváliť ako psíka za veci, ktoré sú absolútne štandardné a normálne.“

Vypočujte si aj podcast s Jankou Kozejovou, ktorá pomáha handicapovaným

Jedna známa blogerka Zuzana Machová hovorí, zjednodušene povedané, že chlapov treba chváliť, kŕmiť a ľutovať… Čo je na tom pravda?

„Ak toto budete robiť, dámy,… Tak toto robia mamky svojim synom. Ak chcete mať doma veľké dieťa, tak to robte. Mnohé ženy to však robia veľmi radi, že budú mužov ľutovať, chváliť a kŕmiť, pretože v tom samé nájdu svoju hodnotu. Pre mňa je to trošku strašidelné, keby nie toho muža, tak žena nevie kým je, nevie, čo vlastne v živote má robiť.“

podcaste sa dozviete aj:

Na čo sa muži najviac sťažujú? V čom by sme sa my ženy mali polepšiť?

Čo sa odporúča ženám vo vzťahu k mužom? Nekafrať im do vecí a nechať ich robiť si svoje?

Je potrebné, aby chlapi objavili vlastnú mužnosť?

Čo je dôležité pri práci na sebe?

Čo hovorí na sebaľútosť u mužov?

Čo v prípade, ak sa muž chce posunúť ďalej, ale nemá správnych ľudí okolo seba?

Zdroj foto: Branislav Wáclav / Aktuality.sk

žiadne príspevky na zobrazenie