Rusi zaútočili na prístav a pohraničnú infraštruktúru v Odeskej oblasti, ukrajinská armáda zničila 26 dronov Šáhid (video)

0
Rusi zaútočili na prístav a pohraničnú infraštruktúru v Odeskej oblasti, ukrajinská armáda zničila 26 dronov Šáhid (video)

26.9.2023 (SITA.sk) – Ukrajinská protivzdušná obrana zničila v noci na utorok dovedna 26 z 38 bezpilotných lietadiel Šáhid iránskej výroby vypustených ruskými okupantmi. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na ukrajinských predstaviteľov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Hovorkyňa južného velenia ukrajinskej armády Natalia Humeňuková uviedla, že nepriateľ opäť zaútočil na prístav a pohraničnú infraštruktúru v Odeskej oblasti, zásah evidujú i v Podunajsku. Riziko hrozilo aj cestujúcim autobusu, ktorý sa pripravoval na prekročenie hranice. Drony okrem Odeskej oblasti zneškodnili taktiež v Chersonskej, Mykolajivskej a Kirovohradskej oblasti.

The sky over #Odesa #Ukraine tonight. #Russia is attacking port facilities, and not only in #Odesa, but also in #Chornomorsk – with #Shahed drones and Onyx missiles.
In Odesa a big hotel of the same name was hit and is burning. The building hadn’t been working as a hotel. pic.twitter.com/Z98NMcWRLs
— Tetyana Vysotska (Тетяна Висоцька) (@Ukrainews) September 25, 2023

V Odeskej oblasti podľa jej šéfa Oleha Kipera ruské sily zaútočili na prístavnú infraštruktúru, poškodili budovu kontrolného stanovišťa, sklady, tri desiatky nákladných áut, spálili šesť dodávok a zranili dvoch vodičov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Iránske drony, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok
Zdroj: SITA.sk – Rusi zaútočili na prístav a pohraničnú infraštruktúru v Odeskej oblasti, ukrajinská armáda zničila 26 dronov Šáhid (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie