Ruské útoky za uplynulý deň pripravili o život osem civilistov, obete hlásili v štyroch oblastiach

0
Ruské útoky za uplynulý deň pripravili o život osem civilistov, obete hlásili v štyroch oblastiach

7.7.2024 (SITA.sk) – Osem ukrajinských civilistov prišlo o život a ďalších 16 utrpelo zranenia počas uplynulého dňa pri ruských útokoch. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent, ktorý cituje nedeľňajšie správy regionálnych úradov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Za uplynulých 24 hodín Rusko celkovo zaútočilo na desať ukrajinských oblastí, pričom obete hlásili v Chersonskej, Charkovskej, Doneckej a Dnipropetrovskej oblasti.

V Chersonskej oblasti ruské sily zaútočili na 17 obcí vrátane regionálneho centra Cherson. Podľa gubernátora oblasti Oleksandra Prokudina o život prišli štyria ľudia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júli 2024 (fotografie)

Dvaja civilisti zahynuli v Doneckej oblasti, uviedol jej šéf Vadym Filaškin. Ruské útoky si vyžiadali aj život 47-ročného muža v Charkovskej oblasti a 65-ročnej ženy v Dnipropetrovskej oblasti.

Viac k témam: Charkovská oblasť, Chersonská oblasť, civilné obete, Dnipropetrovská oblasť, ruské útoky, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Ruské útoky za uplynulý deň pripravili o život osem civilistov, obete hlásili v štyroch oblastiach © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie