Ruský útok poškodil budovu umenia zaradenú na zoznam svetového dedičstva UNESCO (foto)

0
Ruský útok poškodil budovu umenia zaradenú na zoznam svetového dedičstva UNESCO (foto)

6.11.2023 (SITA.sk) – V ukrajinskom meste Odesa bola po nedeľňajších ruských útokoch poškodená budova umenia. Ako referuje web Ukrajinská pravda, ruskí okupanti si opäť potrpeli na symboliku, keďže útok nastal v čase, keď si Národné múzeum umenia v Odese v pondelok 6. novembra pripomína 124 rokov od svojho založenia.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Nechýbalo veľa a mohli sme prísť o mnoho našich predmetov a exponátov, ktoré sú veľmi známe po celom svete. Našťastie sa tak nestalo,“ povedal starosta Odesy Hennadij Truchanov.

Šéf vojenskej administratívy Odeskej oblasti Oleh Kiper uviedol, že steny budovy boli poškodené a niektoré okná a sklá boli rozbité.

„Pracuje sa na preskúmaní a evidencii škôd ďalšieho objektu v zóne svetového dedičstva UNESCO,“ podotkol. Pri nedeľňajších útokoch na Odesu bolo celkovo zranených päť ľudí.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Viac k témam: budova umenia, Materiálne škody, ruské útoky, rusko-ukrajinský konflikt, Šéf vojenskej administratívy Odeskej oblasti, Svetové dedičstvo UNESCO, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Ruský útok poškodil budovu umenia zaradenú na zoznam svetového dedičstva UNESCO (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie