S čím si môžete vytvoriť pekné fotografie?

0
S čím si môžete vytvoriť pekné fotografie?
Foto: Huawei P20

Dostala som na testovanie nový Huawei P20. Na prvý pohľad mobil s nádherným dizajnom. Trošku väčší, ako môj pôvodný, ale stále prijateľne ľahučký, tenký a kompaktný, takže sa zmestí aj do tej najmenšej kabelky. Má sklenenú prednú a zadnú stranu, kovový rám a odolný je voči zopár kvapkám vody (splash resistant) a dokonca proti poškriabaniu…

Na zadnej strane síce človek necháva odtlačky prstov, ale je taká vyleštená, že ju pokojne môžete použiť aj ako zrkadlo, keď sa potrebujete urýchlene narúžovať:) Určite by som si na neho kúpila obal, najmä vtedy, ak máte malé deti. Navyše, je trochu šmykľavý a bola by veľká škoda ho zničiť. Prvé, čo ma zaujalo, bol 5,8″ displej, na tom už teda je čo pozerať.

Čo s ním? Prvý nápad bol nafotiť moju malú dcérku.

Živé striebro ako malá Saška, je veľmi zložité zachytiť bežným foťákom na mobile. A to ten predtým mobil nebol práve najlacnejší. Výsledok bol, že 8 z 10 fotiek bolo vždy rozmazaných. Tak som sa to rozhodla skúsiť s týmto novým smartfónom Huawei P20. Prekvapí ma?

Ako je vidno na porovnaní nižšie – fotografia napravo je oveľa ostrejšia, napriek tomu, že sa malá hýbala. A pozadie je krásne rozostreté ako na profesionálnych fotografiách.

dieta, fotografia, huawei
Foto: Alexandra Vrábelová

Ďalšia výzva – kvalitne nafotiť beauty produkty

Ako vizážistka potrebujem kvalitné fotografie predmetov ako sú paletky tieňov, korektory, kontúrovacie palety, rúže a pod. Preto je pre mňa veľmi dôležité, ako bude vyzerať finálna fotografia – aby mala dostatočne ostrý detail, žiarivé farby a pôsobila chutne… Často fotím aj koláž s kozmetikou, ako doplnenie článku o líčení. Ak si pozriete fotografiu nižšie (paletka Huda Beauty), tak na fotografii napravo je oveľa lepšie vidno názvy tieňov a vyslovene vidno aj štruktúru jednotlivých tieňov. Význam to má predovšetkým u tých, ktoré sú v hornom riadku s metalickým efektom.

Túto schopnosť fotoaparátu oceníte aj vtedy, keď fotíte iné produkty – napríklad hand-made bižutériu, čelenky, zrkadielká, mydlá, hrnčeky a pod. U foodblogerov sa môže mobil s takýmto fotoaparátom uplatniť pri fotení jedál.

huda beauty, huawei
Foto: paleta tieňov Huda Beauty

Zázraky so selfie fotkami

A čo je pre mňa úplne najviac? Keď dokážem verne zachytiť aj líčenie a skutočné farby, čo sa mi doteraz nepodarilo. Napríklad u selfíčiek – obyčajne máte na bežnom mobile oveľa horšiu prednú kameru, a tak fotenie selfie nebýva až taká zábava.

Keď som na nejakom podujatí a chcem zvečniť, ako momentálne vyzerám, je dobré podchytiť to priamo na mieste, a potom šup s peknou fotkou na Instagram. A ako uspel Huawei P20 v robení selfíčok? Pozrite sa nižšie – naľavo fotografia s mojím pôvodným mobilom a napravo Huawei. Fotografia je ostrejšia, tvár mám vyhladenejšiu a dokonca som omladla:)

porovnanie, fotografie, huawei
Foto: Alexandra Vrábelová

Zoom vás prekvapí

Z našej terasy dovidieť na Televíznu vežu. Skúšala som sa ju odfotografovať najprv so svojím klasickým mobilom, pričom som dala maximálne priblíženie.

Huawei P20 mal nielenže oveľa väčšiu schopnosť priblížiť objekt, ale zachoval si aj svoju ostrosť. Obe fotografie boli robené v tom istom čase. Týmto by nepohrdol ani pravý paparazzi.

Prečítajte si aj: Pekné fotografie na váš web, ktoré sú zdarma

televizna veza, porovnanie mobilov, huawei
Foto: Televízna veža

Neuveriteľná výdrž

Ďalším pozitívom je výdrž batérie. Nabila som mobil na 100% a skúsila som testovať, ako dlho toto nabitie vydrží. Čo myslíte, boli to dva alebo tri dni? Alebo týždeň? Priebežne som s prekvapením chodila na mobil pozerať, a sledovala som, či ešte funguje. Občas som spravila nejakú fotku, nebolo to tak, že by iba ležal a batéria sa nemala na čom minúť. Samozrejme, netelefonovala som z neho každý deň, ale aj tak ma šokovalo, koľko vydržal. Až o 12 dní, keď som sa pozrela na status displeya, mal hodnotu batérie kriticky nízku a ukazoval 11%.

Ak si budem kupovať nový mobil, k čomu príde už čoskoro, keďze pri deťoch takáto vec nemá veľkú životnosť, tak moja voľba je jasná. Možnože ho dostanem ako darček k Vianociam alebo k okrúhlym narodeninám v decembri, kto vie?:)

P.S.: Pozrite si aj úvodný obrázok na titulke – áno, aj ten bol robený Huawei P20

žiadne príspevky na zobrazenie