Sagan nebude na MS v Glasgowe sám, Slovensko získalo druhú miestenku pre cestné preteky

0
Sagan nebude na MS v Glasgowe sám, Slovensko získalo druhú miestenku pre cestné preteky

30.7.2023 (SITA.sk) – Slovensko bude mať v cestných pretekoch na blížiacich sa majstrovstvách sveta v škótskom Glasgowe napokon dvojnásobné zastúpenie.

Medzinárodná cyklistická únia (UCI) cez víkend potvrdila Slovensku druhú miestenku pre cestné preteky na svetovom šampionáte. Popri Petrovi Saganovi sa tak v elitnej kategórii mužov predstaví i Matúš Štoček.

„Žiadali sme miestenku pre majstra Slovenska a Medzinárodná cyklistická únia nám miesto potvrdila. Matúš Štoček preukazuje v aktuálnej sezóne veľmi dobrú formu a svojimi výsledkami si túto miestenku určite zaslúži,“ povedal k zisku ďalšieho miesta na elitné preteky na MS prezident Slovenského zväzu cyklistiky (SZC) Peter Privara. „Ďakujeme UCI za ich prístup k našej žiadosti,“ dodal na webe SZC.

Na šampionáte v Škótsku, ktorý sa uskutoční od 3. do 13. augusta, budú cyklisti bojovať o medaily takmer vo všetkých disciplínach okrem cyklokrosu. Slovensko bude reprezentovať 44 pretekárov v desiatich odvetviach.

Viac k témam: Majstrovstvá sveta v cyklistike
Zdroj: SITA.sk – Sagan nebude na MS v Glasgowe sám, Slovensko získalo druhú miestenku pre cestné preteky © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie