Začnite písať ak chcete vyhľadať článok

BLOG MAGAZÍN ZAUJÍMAVOSTI

Sedem detí? Úžasné! Za 11 mesiacov? Znepokojujúce!

Zdieľať

Precious Donatus Ogbonna je zvláštna žena. Prehlasuje, že počas 11 mesiacov sa jej narodilo neuveriteľných sedem detí. Dalo by sa predpokladať, že by mala trojičky a štvorčatá na dva pôrody, ale je to inak. Ľudia jej príbehu neveria a neverí ani vedecká komunita, ktorá ignoruje čokoľvek, čo nemôže dokázať.

Údajne svoje deti porodila v kratších intervaloch, približne každé dieťa po dvoch mesiacoch. Ale ako mohla porodiť sedem detí v takých intervaloch? Boli to rozdielne tehotenstvá? Ako sa zhostila tejto úlohy? Čo si ľudia, ktorí ju poznajú, myslia o jej množstve detí po 12 rokoch čakania na prvé dieťa?

V rôznych častiach sveta je veľa bizarných pôrodov

www.lindaikejisblog.com

Ruskej žene sa oficiálne pripisuje najvyšší zaznamenaný počet detí narodených jednej matke – až 69! V rokoch 1725 až 1765 pri 27 tehotenstvách porodila 16 párov dvojčiat, sedem trojčiat a štyri štvorčatá, 67 z nich prežili detstvo.

Nie sme Rusi a toto je 21. storočie. Istá Brazílčanka mala v roku 1943 údajne 10 detí v jednom tehotenstve, ako desatorčatá. Predbehli ju ďalšie dve ženy s takýmito pôrodmi. To bolo v minulom storočí.

Najkratší interval medzi dvoma deťmi

Súčasná vec popiera logiku. Niektorí si myslia, že je to trik. Nemali by sme prestať špekulovať. Lekárski experti musia zistiť, čo by sa dalo naučiť z pôrodov, ktoré boli vykonané mimo nemocnice, resp. z pôrodov, ktoré pani Ogbonna vymenovala.

Webová stránka Oddee obsahuje príbehy o zvláštnych pôrodoch, deťoch narodených za okolností, ktoré stále mätú lekársku vedu. Jayne Bleackley je podľa Oddeeho držiteľkou rekordu za najkratší interval medzi dvoma deťmi narodenými v oddelených tehotenstvách. Josepha Roberta porodila 3. septembra 1999 a Annie Jessicu Joyce 30. marca 2000. Deti sa narodili s rozdielom 208 dní.

Prečítajte si aj: Je šokujúce, že ešte v 21. storočí sa praktizujú testy panenstva

Mama so 7 deťmi, foto: www.nairaland.com

Pani Ogbonna bude bojovať o tento rekord svojimi pôrodmi

  • Prvé dieťa sa narodilo 25. augusta 2009, volalo sa Amarachi, ale zomrelo po piatich dňoch.
  • Druhé dieťa, 6. mája 2010 (Conqueror, dievča).
  • Tretie dieťa, 3. júna 2010, (Chizitere, dievča).
  • Štvrté dieťa, 16. augusta 2010 (Ekpereamaka, chlapec).
  • Piate dieťa, 19. septembra 2010, (Fineseed Angel, dievča)
  • Šieste dieťa, 19. októbra 2010 (Evidence, dievča).
  • Siedme dieťa, 13. januára 2011, (Flourish, chlapec).
  • Osem dieťa, 2. apríla 2011, (Ebenezer, chlapec).

Jej príbeh je jedinečný a stojí za väčšiu pozornosť. Vedci by sa mali o tieto pôrody zaujímať, ľudstvo sa z nich môže veľa naučiť. U nej nejde o viacpočetné pôrody. Lekárska expertíza by mala za úlohu nájsť pre tieto pôrody vhodný názov.

Rekordmani v pôrodoch

Nigérijčanom nie je úplne cudzie robiť rozruch a zapĺňať titulky s netradičnými pôrodmi. Udobi a Nkem Chukwu, manželský pár z USA, mali v Texase v decembri 1998 osemčatá, z ktorých sedem prežilo. V roku 2002 pridali ďalšie dieťa, teraz majú spolu osem detí z dvoch tehotenstiev. Osmičatám sa darí dobre a majúaj vlastnú webovú stránku (worldsfirstoctuplets.com). Chukwuovci podstúpili liečbu neplodnosti.

Kto hovorí, že Ogbonni nemôže nasledovať cestu Chukwu a robiť rozruch so svojím  počtom detí?

V knihe Lyalla Archibalda z roku 1936, The Future of Taboo in These Islands, je na strane 114 zdokumentovaný prípad Nigérijčanky s menom Mum-Zi. Mum-Zi bola členka háremu náčelníka Akkiriho na ostrove Calabar v Nigérii. Stala sa matkou, keď mala osem rokov a 4 mesiace. Stále je na prvých miestach ako jedna z najmladších matiek na svete. Jej dcéra tiež porodila dieťa vo veku osem rokov a osem mesiacov, vďaka čomu sa Mum-Zi stala babičkou vo veku 17 rokov!

kuulpeeps.com

Najdlhší interval medzi deťmi alebo najstaršia mama

Pani Ogbonna môže bojovať aj o ďalší rekord, ktorý drží Austrálčanka Elizabeth Ann Buttle. Pani Buttleová predvádza najdlhší interval medzi narodením dvoch detí. Belindu porodila 19. mája 1956 a Jozefa 20. novembra 1997. Deti sa narodili s rozdielom 41 rokov a 185 dní. Matka mala 60 rokov, keď sa jej narodil syn Jozef.

Je zrejmé, že sme v ranom príbehu pani Ogbonny. Matka s nedôverou vrátila výzvu tým, ktorí o nej pochybujú, je pripravená podrobiť deti testu DNA.

Výsledky testov

Výsledok testu DNA vykonaných v júli 2011 odhalil, že Precious Donatus Ogbonna nie je matkou „zázračných“ detí.

Výsledok testu, ktorý vykonala spoločnosť Pathcare Nigeria Limited v spolupráci s Pathcare South Africa, uvádza, že „materstvo je vylúčené vo viac ako dvoch z pätnástich systémov na vytváranie DNA. Biologické materstvo údajnej matky jednotlivca je preto VYLÚČENÉ.

Precious bola bezdetná asi dvanásť rokov manželstva, kým prišla s týmto príbehom o viacnásobnom narodení. Otázka teraz znie – odkiaľ má tie deti?

Zdroj: www.vanguardngr.com

REDAKCIA

Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

  • 1

Zanechaj nám svoj komentár