Seriálová Brenda má posledné štádium rakoviny: Ona sa však nikam nechystá, inšpiratívny odkaz

0
Seriálová Brenda má posledné štádium rakoviny: Ona sa však nikam nechystá, inšpiratívny odkaz
Zdroj: IG/theshando

Aj vy ste pozerali seriál Beverly Hills 90210? Žiaľ, herečka Shannen Doherty, ktorá hrala Brandu zvádza náročný boj so zákernou chorobou. Napriek tomu nestráca nádej a nechce ani, aby ju strácali fanúšikovia.

Hlavní predstavitelia populárneho seriálu prišli pred pár dňami na podujatie 90s Con a nechýbala tam ani Shannen. Práve on získala najväčší potlesk. Je v poslednom štádiu rakoviny prsníka a táto obrovská podpora ju úprimne dojala.

Herečke diagnostikovali rakovinu už pred nejakým časom. V roku 2016 podstúpila  mastektómiu, ožarovanie aj chemoterapiu, no nikto nevedel, ako to naozaj dopadne. Žiaľ, rakovina sa vrátila ešte s väčšou silou a doktori jej našli metastázy v mozgu.

Pre televíziu ABC News úprimne povedala, že si ani nechce robiž zoznam vecí, ktoré by chcela stihnúť. Nepotrebuje takto premýšľať. Chcem pracovať s tým, že tie veci jednoducho stihnem a teraz budem zo všetkých síl bojovať, aby som chorobu porazila,“ rázne odkázala. V novembri sa dokonca chystá naštartovať svoj podcast Let’s Be Clear, v ktorom bude hovoriť o veľmi osobných veciach.

Neignorujte problémy

Azda zo všetkých strán sme už počuli, že akonáhle si všimneme niečo podozrivé, treba ísť k lekárovi. Jednoduchý krok, ktorý by ste mali vykonávať pravidelne, je, že si prsníky skontrolujete doma sama. Akonáhle by ste si nahmatali hrčku, ktorá tam predtým nebola a celkovo vám niečo nesedí, vyhľadajte odborníka. Rovnako aj v prípade, ak prsníky zmenili svoj tvar, taktiež bradavky, bolia, opúchajú, radšej neváhajte. Aj Slovensku umierajú zbytočne stovky žien na toto zákerné ochorenie.

 

žiadne príspevky na zobrazenie