Šibačka či hľadanie vajíčok? Čo znamenajú veľkonočné tradície

0
Šibačka či hľadanie vajíčok? Čo znamenajú veľkonočné tradície

Veľkonočné sviatky symbolizujú koniec zimy a oslavu jari. Aké sú vaše obľúbené zvyky či tradície?

Koledy, farbenie vajíčok, korbáč alebo vajíčkobranie? Hľadanie vajíčok, ktoré v okolí domu roznáša zajačik, má u nás svoje korene už od 16. storočia! Šibačka a ďalšie tradície tento zvyk zatlačili do úzadia, ale zajačik poslom Veľkej noci zostáva. Jarné slniečko vyťahuje zo zeme prvé kvety, príroda a život sa prebúdzajú.

Pôvodne sa na Veľkú noc korbáčom šľahali aj zvieratá, aby sa čoskoro rozmnožili, a stromčeky, aby sa prebrali zo zimného spánku a začali plodiť. Symbolom veľkonočných sviatkov sú odjakživa vajíčka a zajačiky rovnako ako aj kuriatka a iné mláďatá. Ako pripraviť prekvapenie pre hľadačov vajíčok a ako odmeniť šibačov sladkou odmenou?

Prečítajte si tipy na recepty na veľkonočné pečenie.

Čokoládové vajíčkobranie

Originálne vajíčka Milka Funny Egg z tej najjemnejšej mliečnej čokolády s motívmi Veľkej noci sú plné chrumkavých čokoládových cukríkov. Milka Funny Egg v predaji v 50 g balení.

Cena 1,49 EUR

4 vajíčka v zábavnom veľkonočnom balení Milka Egg’n’Spoon sú totiž z tej najjemnejšej čokolády z alpského mlieka. Tradične sú plnené lahodnou krémovou penou, ale variant Oreo s krémovou penou a obľúbenými Oreo sušienkami nenechá chladným žiadneho malého šibača.

Milka Egg’n’Spoon Milk a Egg’n’Spoon Oreo v predaji za 4,05 EUR

Milka Egg Hunt je kolekcia plná najrozmanitejších čokoládových vajíčok z obľúbenej najjemnejšej čokolády z pravého alpského mlieka. Kam zajačik dobroty schoval a kto ich nájde najviac?

Odporúčaná cena Egg Hunt košíček je 6,99 EUR

Veľkonočná nádielka pre šibačov

Kolekcia troch plyšových zvieratiek s bohatou nádielkou plnou alpskej čokolády v tej najjemnejšej podobe oslní každého zo šibačov. Skúste zapojiť zvieratká do hľadania vajíčok a užite si ten moment prekvapenia, keď darčekové balenie vyčarí na tvári dokonalý úsmev.

Milka Plushes v predaji za 7,99 EUR

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu