Simona Tarnóczy z HR Buddy SK: Výplatnej páske podľa prieskumov nerozumie až 71% zamestnancov

0
Simona Tarnóczy z HR Buddy SK: Výplatnej páske podľa prieskumov nerozumie až 71% zamestnancov

„Mojím hlavným cieľom v rámci firmy HR Buddy SK je pomoc pri budovaní stabilného HR a edukácia v problematike miezd a odmeňovania pre malé a stredné firmy,“ hovorí Simona Tarnóczy.

Simona Tarnóczy založila projekt HR Buddy SK, aby pomáhala malým a stredným firmám a zároveň ponúkla hotový produkt, aplikáciu pre riešenie digitálneho spracovania ročného zúčtovania dane. O tom, prečo sa rozhodla vystúpiť z komfortnej zóny a začať podnikať, kto ju inšpiroval a ako relaxuje prezradila v rozhovore:

Tento rok si založila svoju vlastnú firmu HR Buddy SK. Čomu sa venuje HR Buddy SK a čo ťa inšpirovalo k rozbehnutiu vlastného podnikania?

Hr Buddy Sk má dva hlavné smery. Jedným je poradenstvo v oblasti HR najmä v analýzach HR dát, spracovaní miezd, digitalizácii Hr riešení, transformácii oddelení. Druhým je produkt – aplikácia, ktorej prvým funkčným modulom je riešenie pre digitálne spracovanie ročného zúčtovania dane. Toto riešenie prinesie nielen bezpapierové riešenie ročného zúčtovania dane, ale aj pomoc pri samotnom vyplnení prostredníctvom videí a textov.

Mojou hlavnou motiváciou je edukácia o dôležitosti HR ako partnera biznisu a priblíženie témy miezd, odmeňovania a celkovej dôležitosti postavenia HR pre malé a stredné firmy. Práve tieto firmy považujú mzdy a personalistku za ekvivalent HR a zároveň túto oblasť riešia outsourcingom. Nestrážia si väčšinou pomerne veľkú časť rozpočtu, mzdové náklady totiž tvoria niečo okolo 60 % malých a stredných podnikov, nakoľko mzdy stále vzbudzujú skôr odpor.

Výplatnú pásku podľa prieskumov nevidelo alebo jej nerozumie 71% zamestnancov a pritom viac ako 70 % Slovákov je práve „zamestnancami“. Výplatná páska je dokladom, prostredníctvom ktorého dostávajú možnosť rozumieť tomu, čo je často jediným zdrojom ich „prežitia“.

Prečo si zvolila názov HR Buddy SK?

Chcem byť niekým, kto pre firmy bude predstavovať priateľa a sprievodcu svetom HR. Možno do budúcnosti, raz keď budeme veľkí a zrelí (úsmev), byť zamestnávateľom, u ktorého zamestnanci budú cítiť bezpečie. Bezpečne byť autentickí a s možnosťou vyjadriť vlastný názor.

Kto ťa najviac inšpiroval/ inšpirovala pri rozhodovaní sa o vlastnom podnikaní?

Bude to znieť teraz ako dohodnutá platená reklama avšak áno, nebyť žien z Akčných žien, nenaberiem odvahu na toto rozhodnutie. Podporujúce prostredie, ktoré je možné vnímať už len z eventov, bez potreby stať sa členkou klubu, je skutočne silné. Zrazu počúvať ako sa to „dá“ a byť obklopený ľuďmi, ktorí sú vám nápomocní, je veľmi osviežujúce.

V neposlednom rade je to veľká podpora môjho manžela a priateľov, ktorých názor si vždy vypočujem a dám  na nich. Manžel tiež nedávno zakladal spoločnosť, a teda mi veľmi dobre rozumie, a ja mu veľmi ĎAKUJEM.

Simona TarnóczyAké máš plány s HR Buddy SK na rok 2024?

Začiatok roka snáď začneme úspešnými projektami s eRZD modulom a následným vývojom ďalších modulov aplikácie. Nápadov je veľmi veľa, takže sa teším na ďalší brainstorming a vývoj. Okrem iného dúfam v rôznorodosť projektov, ktoré mi prídu do cesty a budú pre mňa výzvou a potešením zároveň. Nie je to plán, ale prianie, a to, aby som svojou prácou pomohla tak, kde je to potrebné.

Ako oddychuješ resp. ako dobíjaš baterky?

Ja jednoznačne športom, knihami, hudbou a rozprávkami. Posledné 3 roky trávim veľa času s Janym Landlom a jeho trénermi a cez leto na hrádzi. Zároveň tieto aktivity musím zladiť s 5-ročným trénerom, mentorom a školiteľom jemných zručností (úsmev). A dodám, že som Harry Potter pozitívna.

3 otázky Klubu akčných žien, ktoré sú rovnaké pre všetky členky:

Čo očakávaš od Klubu akčných žien, čo by si sa rada naučila, dozvedela, prípadne čo už si stihla vďaka klubu získať? 

Očakávam? Hm, neočakávam, ale priala by som si, aby sme aj naďalej dokázali vytvárať prostredie, kde vieme byť jedna druhej alebo druhému oporou. Mám rada to pestré množstvo eventov, školení, webinárov, ktoré sa vďaka odborníkom klub tvorí. Každá máme čím prispieť a tým obohatiť rozvoj tej druhej.

Osobne využívam najviac asi webináre Veroniky Baláž, vždy si nájdem niečo, čo nepoznám alebo som robila zbytočne komplikovane. A z toho druhého súdka isto webináre Lenky Siklienkovej. Aj toto je presne to krásne na klube. Nie, som len podnikateľka, ale hlavne mama. A hold nie dokonalá a úžasná ako z Instagramu. Nedá mi nespomenúť, že vďaka klubu som sa dostala ku kurzom vyjednávania s Negotico, čo obohatilo znovu môj rast. Právnické duo Peschlová&Podhorská  sú súčasťou mojej podnikateľskej cesty a nezabúdajme na prvý dojem, ktorý sa snažím vylepšiť vďaka poradenstvu Adrianny Nagy Finta.

A naopak, čo vieš klubu AŽ ponúknuť ty?

Ja ponúkam, okrem skvelého humoru, poradenstvo v oblasti Hr od miezd, cez personalistiku a digitalizáciu procesov až po konzultácie ako si správne napísať vlastné cv alebo inzerciu.

Akým ekvivalentom by si označila Klub akčných žien a čo pre teba Klub AŽ znamená?

Klub je pre mňa komunitou, ktorú som mala poznať, keď som sa cítila sama. Sama na materskej, sama pri a po návrate do práce a myslela si, že som jediná neschopná. Sama, keď som vyhorela.  A aby sme neboli len vážne, je to miesto kde sme sa našli ženy s rovnakým nadšením k bublinkám či rumu a kvalitnému jedlu. Už len cvičiť by sme mohli spolu.

 *fotografia: Simona Tarnóczy, archív Simony Tarnóczy

žiadne príspevky na zobrazenie