Slováci si chcú navzájom pomáhať

0
Slováci si chcú navzájom pomáhať

Nástup koronakrízy spôsobil ťažkú životnú situáciu mnohým rodinám na Slovensku. Starostlivosť o ľudí v núdzi sa preto stala potrebnou ešte viac ako kedykoľvek predtým. Prekonať dôsledky súčasnej situácie pomáha ľuďom v núdzi aj reťazec Tesco, ktorý spustil vo svojich obchodoch mimoriadnu potravinovú zbierku.

Jej doterajší úspech najlepšie potvrdzuje, že Slováci si chcú navzájom pomáhať. Vyzbierané potraviny už prekročili hranicu 15 ton. Ešte lepšou správou je, že toto číslo neustále rastie.

Zapojiť sa a pomôcť je viac než jednoduché

Zákazníci môžu až do konca augusta tohto roka darovať trvanlivé potraviny a hygienické potreby vo všetkých 152 obchodoch Tesca na Slovensku. Zapojiť sa a pomôcť je viac než jednoduché.

Podať pomocnú ruku rodinám v núdzi môže teraz každý pri svojom bežnom nákupe v ktoromkoľvek Tescu. Stačí, ak sa rozhodnete zakúpiť trvanlivé potraviny ako napríklad ryžu, cestoviny, múku, cukor či olej alebo drogériové výrobky navyše. Darovanie potravín je následne veľmi rýchle a bezpečné: stačí ich odovzdať na vyznačené miesto za pokladničnou zónou.

Zapojte sa do súťaže o 3 poukážky v hodnote 20 EUR!

15 ton potravín

Tesco je hrdé, že sa mu darí pomáhať spoločne so zákazníkmi, kolegami aj charitatívnymi partnermi. „Veľmi sa tešíme, že sa nám vďaka solidarite a štedrosti našich zákazníkov podarilo dosiahnuť významný míľnik 15 ton vyzbieraných potravín a ďalších produktov. Obrovské ďakujem patrí všetkým nakupujúcim Tesca, ktorí sa rozhodli pomáhať spolu s nami.

Nesmierne si zároveň vážime prínos našich kolegov, ktorí sa pridali k dobrovoľníkom z charitatívnych organizácií a spoločne vysvetľovali zákazníkom, ako sa môžu do zbierky zapojiť,“ uviedla Veronika Bush, riaditeľka komunikácie Tesca na Slovensku.

Ako sa podarí doručiť potraviny ľuďom, ktorí ich najviac potrebujú? Tescu pomáhajú jeho dlhoroční partneri z tretieho sektora a práve s ich pomocou prebieha distribúcia všetkých darovaných výrobkov. Potravinová banka Slovenska a ďalší charitatívni partneri sú garanciou, že potraviny a ďalšie produkty sa bezpečne dostanú k zraniteľným skupinám obyvateľstva, seniorom či tým, ktorí sa ocitli v ťažkej situácii v dôsledku straty zamestnania.

Prečítajte si: Kto pomáha najohrozenejším skupinám ľudí?

Aj jeden výrobok pomôže

Keďže mimoriadna zbierka pokračuje v každom obchode Tesca do konca augusta, nakupujúci sa môžu naďalej zapojiť. „Chceme povzbudiť našich zákazníkov, aby sa zapojili, pretože hoci len jeden darovaný výrobok má za súčasných okolností obrovský význam,“ dodáva Veronika Bush, riaditeľka komunikácie Tesca na Slovensku.

Tesco promptne zareagovalo už na začiatku koronakrízy. Ľuďom v núdzi reťazec pomohol doposiaľ najväčším jednorazovým darom potravín a potrebných výrobkov v hodnote viac ako 172-tisíc eur. Tesco uvádza, že mimoriadna zbierka prichádza ako ďalšia z jeho aktivít, pretože pomoc ľuďom ohrozeným koronakrízou je potrebná aj naďalej.

Charitatívne organizácie potvrdzujú význam mimoriadnej potravinovej zbierky v obchodoch Tesca. „Je veľmi dôležité rozvíjať v ľuďoch – mladých i starších – povedomie, že pomáhať druhým v núdzi nie je povinnosťou, ale poctou. Pomáhať by sme mali nielen vo vianočnom či veľkonočnom období.

Keď sa spojí dobrá vôľa a ľudia nadšení pre vec, dokážeme pomôcť počas celého roka. Výborným príkladom je letná zbierka potravín a ďalších výrobkov, ktorú organizuje na Slovensku reťazec Tesco,“ uviedla Jana Moravčíková, zástupkyňa Potravinovej banky Slovenska pre nitriansky región.

Prečítajte si aj: Líder v znižovaní potravinového odpadu

Až 600 ton darovaných potravín

Aj Nitra a okolie sú výborným príkladom toho, ako putujú vyzbierané produkty tým ľuďom, ktorí ich teraz potrebujú najviac. „Ide často o rodiny s deťmi, ktoré sú vplyvom súčasných okolností ohrozené stratou zamestnania. Rovnako pomáhame rodinám so znevýhodnenými deťmi a pomoc distribuujeme aj do zariadení sociálnych služieb so znevýhodnenými klientmi,“ ozrejmila J. Moravčíková z Potravinovej banky Slovenska.

Tesco na Slovensku ide príkladom, ako byť súčasťou komunít, v ktorých firma pôsobí. Reťazec pomáha ľuďom v núdzi každodenne aj vďaka darovaniu nepredaných potravín. Význam tejto aktivity sa naplno potvrdil práve v mesiacoch po nástupe koronakrízy. Vďaka programu darovania potravín Tesco pomohlo mnohým rodinám či jednotlivcom: od vypuknutia mimoriadnej situácie v marci tohto roka reťazec daroval vyše 600 ton potravín, z ktorých bolo pripravených
viac ako 1,4 milióna porcií jedla. Takéto skvelé čísla sa Tescu podarilo dosiahnuť vďaka tomu, že nepredané potraviny daruje ľuďom v núdzi všetkých 152 obchodov reťazca.

žiadne príspevky na zobrazenie