Kto pomáha najohrozenejším skupinám ľudí?

0
Kto pomáha najohrozenejším skupinám ľudí?

V aktuálnom náročnom období sa najväčšie nákupné centrum na Slovensku Avion v Bratislave rozhodlo pomôcť ľuďom z najohrozenejších skupín. Avion zabezpečuje denne teplé a čerstvé jedlá pre ľudí bez domova a centrum podporilo aj seniorov z okolia – z mestskej časti Ružinov.

„Sme radi, že môžeme spoločne prispievať tam, kde je to potrebné – najmä v tomto období. Rozhodli sme sa zabezpečiť prípravu a dovoz čerstvých jedál pre ľudí bez domova v bratislavskom karanténnom mestečku zriadenom magistrátom. Od apríla v spolupráci s naším nájomníkom Natacha Pacal Restaurant dostávajú denne raňajky, obed aj večeru klienti karanténneho mestečka aj personál, ktorý sa o nich obetavo stará,“ uviedla Katarína Michaliaková, marketingová manažérka Avionu v Bratislave.

Denne sa počty porcií podľa nej menia podľa aktuálnej situácie v tomto zariadení, priemerne ide o okolo 20 porcií denne. Avion chce v tomto projekte pokračovať aj ďalšie mesiace, pokiaľ to bude potrebné. Podľa majiteľky reštaurácie Natache Pacal pri príprave jedál vychádzajú v ústrety aj vegetariánom či ľuďom s rôznymi potravinovými intoleranciami.

Prečítajte si, aké problémy majú reštaurácie a ako sa im dá pomôcť

Denne do bratislavského karanténneho mestečka vozia raňajky, obedy a večere: „Sme veľmi radi, že môžeme pri tomto skvelom projekte spolupracovať s Avionom, s ktorým sme od jeho úplného začiatku na Slovensku. Teší nás, že môžeme našimi gastrošpecialitami urobiť aspoň malú radosť ľuďom, ktorí sú odkázaní na pomoc alebo sa v aktuálnej náročnej situácii obetavo starajú o pacientov.“

Pomoc seniorom

Karanténne mestečko v Bratislave podporil aj obchodný dom IKEA. Predajca nábytku vybavil karanténne mestečko nábytkom ešte v marci, pred jeho spustením do prevádzky.
Okrem teplého jedla Avion pomohol aj seniorom žijúcim v bratislavskej mestskej
časti Ružinov.

„V apríli sme sa pripojili k iniciatíve mestskej časti Ružinov, ktorá pripravila pre 1 000 seniorov žijúcich v našom susedstve a komunite balíčky základných potravín. AVION Shopping Park prispel do tohto balíčka niektorými položkami. V tejto situácii nám pomohol náš obchodný partner Kaufland, ktorý poskytol na potraviny zľavu, za čo sa vedeniu spoločnosti chceme veľmi pekne poďakovať. Veríme, že seniorov naša pomoc aspoň trochu v tejto náročnej situácii potešila,“ dodáva Katarína Michaliaková.

AVION Shopping Park v Bratislave je najväčšie nákupné centrum na Slovensku s prenajímateľnou
plochou vyše 100-tisíc metrov štvorcových. Centrum vlastní investor, developer a správca – spoločnosť INGKA Centres. Viac na www.avion.sk.

žiadne príspevky na zobrazenie