Požičajte si kabriolet na víkend

0
Požičajte si kabriolet na víkend

Chcete sa odviezť v krásnom aute za dobrú cenu? Alebo túžite mať garáž v telefóne? HoppyGo je služba na prenajímanie áut medzi bežnými ľuďmi, čím sa náklady na požičanie znížia až o 35 percent. Má už 140 tisíc užívateľov a v aplikácii je 2500 registrovaných áut. Firma pôsobí v Českej republike, Poľsku a na Slovensku. S Country manažérom Jurajom Andrejkom sa zhovárala Tina Nekudová.

Projekt funguje od roku 2017 zlúčením dvoch projektov HoppyGo a SmileCar, ktoré fungovali na tom istom trhu, čím vznikla jedna silná značka HoppyGo, ktorá funguje pod Škoda Auto DigiLabom.

Čo sú výhody HoppyGo?

“Je to vlastne taká garáž v telefóne, kde nie je k dispozícii len jedno auto, ale celá flotila áut, rôzne druhy áut na rôznych miestach. A stačí k tomu jedna aplikácia. Kdekoľvek budem, kdekoľvek táto služba funguje, môžem si požičiať auto. Nie sme viazaní na jedno svoje auto. Využívame autá, ktoré už na trhu sú. Stačí sa prejsť na ulicu a vidíme autá, ktoré nie sú využívané ani na 50% svojho času. Prečo nevyužiť túto voľnú kapacitu inak?”, pýta sa Juraj Andrejka.

Čo Juraja motivovalo ísť do toho?

Projektu predcházdala detailná príprava, na ktorej videli, čo to má zmysel. “Mne sa páči ten koncept. Využívanie toho, čo už je, využívanie energie, ktorá už raz vznikla, na výrobu auta. Nastala investícia. Prečo byť neefektívny a nechať auto stáť na ulici? ne to príde nezmyselné. Stažíme sa využiť tú investíciu, ktorá už bola do toho auta od majiteľa vložená, a nebyť márnotratný. A druhá strana mince je flexibilita. Viem si požičať na víkend s manželkou kabriolet, dodávku, alebo ma zaujímalo, ako sa správa elektroauto,” opisuje výhody požičiavania.

“Akonáhle sa auto nepoužíva, tak sa devalvuje. Nemôžeš ho nechať len tak na ulici a čakať, že bude dokonalé celý čas. Je to spotrebná vec, ktorá sa má používať.”

Prečo by mal ísť do HoppyGo a nie do požičovne?

Autopožičovní je veľa a ponúkajú rôzne veci, ale HoppyGo je hlavne o flexibilite. Požičiate si od nového po staré auto. Mnohí ľudia si požičiava auto, aby sa odviezli z bodu A do bodu B, potrebou nie je mať kožené sedačky alebo palubný počítač. Ich potrebou je mobilita. Na to stačí aj 15 ročné Clio, nepotrebujete trojkové BMW alebo céčkový Mercedes,” hovorí Juraj.

Výhoda HoppyGo je, že má obrovskú paletu áut od dodávok, elektroáut, športiaky, kombíky, rodinné autá, SUV, nájdete tam všetky typy vozidiel a ceny si určuje majiteľ. “Keď povie, že mu stačí 10 eur, tak je to 10. EUR,” hovorí Juraj. Funguje trh medzi ľuďmi a medzi autami. Pri registrácii užívateľ dostane škálu doporučenej ceny podľa toho, aké má vozidlo. “Ale ak si ho vážite na viac, môže ho dať drahšie. Ale trh môže byť lacnejší a vaše auto sa nebude až tak požičiavať,” varuje Juraj.

V rozhovore sa ešte dozviete:

  • ako využiť požičiavané auto – je dobré ho vziať aj na prvé rande?
  • je na to slovenská mentalita pripravená?
  • koľko sa dá požičiavaním zarobiť?
  • čo v prípade nehody?
  • ako HoppyGo eliminuje insolventných?
  • tip na valentínsky darček:)

CELÉ VIDEO NÁJDETE TU.

žiadne príspevky na zobrazenie