Smrť mladej Iránky dala do pozoru celý svet: Prehovoril jej otec, desivý odkaz

0
Smrť mladej Iránky dala do pozoru celý svet: Prehovoril jej otec, desivý odkaz
Zdroj: Instagram

Mahsu Amini, ktorá zomrela len vo veku 22 rokov, pôvodne zadržala morálna polícia za zle nasadený hidžáb. Akoby to moslimské ženy nemali už dostatočne ťažké, tentokrát sa stalo niečo otrasné, nepochopiteľné a predovšetkým niečo, čo spoločnosť nesmie tolerovať.

Mladá Mahsa, ktorá mala čo chvíľa nastúpiť na univerzitu, skončila v rukách polície. Dali ju do väzenia v Teheráne a po troch dňoch upadla do kómy a následne zomrela v nemocnici. Úrady, samozrejme, odmietajú akýkoľvek podiel na jej smrti. Oficiálna verzia teda znie, že dostala náhlu zástavu srdca. Tentokrát však prehovoril jej zronený otec Amjad Amini.

 „Môj syn ich prosil, aby ju nebrali, ale aj jeho zbili, strhli z neho šaty,“ povedal pre BBC Persian. Viacerí svedkovia tvrdia, že Mahsu polícia zbila rovno v dodávke a následne na stanici. Podozrivé je taktiež to, že „moralisti“ odmietli ukázať otcovi záznamy z kamier, ktoré majú pripevnené na svojich odevoch. Vraj boli vybité.

Amjad chcel aspoň naposledy vidieť svoju dcéru, ktorá sa chcela stať lekárkou a pomáhať druhým, no ani to mu neprešlo. „Chcel som vidieť svoju dcéru, ale nepustili ma dnu,“ povedal. Stala sa ale ešte jedna vec, ktorá ho úplne dorazila. Lekár mu odmietol ukázať pitevnú správu. „Napíšem si, čo chcem, a s vami to nemá nič spoločné,“ odvrkol mu hnusne lekár.

Svoju dcéru videl už len na pohrebe, mala odhalenú iba tvár a nohy. Napriek tomu si všimol viacero modrín. Okamžite žiadal lekárov, aby to vyšetrili, no oni odmietli. Zúfalstvo a bezmocnosť Amjada je cítiť po celom svete. Aby toho nebolo málo, úrady začali podľa zlomeného otca šíriť klamstvá o jeho dcére. Podľa nich už bola vážne chorá, a práve to sa malo podieľať na jej náhlom úmrtí.

Za posledných 22 rokov nebola v žiadnej nemocnici, okrem niekoľkých chorôb z prechladnutia. Nikdy nemala žiadne zdravotné ťažkosti, nikdy nepodstúpila operáciu,“ odkázal.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu