Srdce stratégie: Odhalenie cesty úspechu piatich spoločností prostredníctvom stratégie a hodnôt

0
Srdce stratégie: Odhalenie cesty úspechu piatich spoločností prostredníctvom stratégie a hodnôt

„Na trhu sú výborné knihy, ktoré pokrývajú rôzne oblasti. Mne ale chýbala kniha, ktorá sa s nadhľadom pozrie na prierezové strategické témy trápiace súčasné firmy v našom regióne. A ktorá sa tiež pozrie na hlbšie dôvody a motivácie a prinesie ostatným hodnotné prístupy a poučenia,“ hovorí autor knihy a spoluzakladateľ INOVATO, Peter Ballon.

Srdce stratégie ponúka presvedčivý prieskum vnútorného fungovania piatich úspešných spoločností, ponorí sa hlboko do ich stratégií, organizačných štruktúr, systémov riadenia a odmeňovania a hodnôt, ktoré sú základom ich úspechov. Táto kniha od Petra Ballona slúži ako podrobný sprievodca pre nadšencov podnikania a podnikateľov, ktorí chcú pochopiť základné prvky, ktoré vedú k úspechu organizácie. A zároveň im v závere každej kapitoly kladie otázky na zamyslenie.

„Táto kniha je nazvaná Srdce stratégie, pretože hovorí aj o základných veciach, ktoré sa stratégie týkajú, a neuvažuje sa o nich až tak často, ako je potrebné.“

Prostredníctvom starostlivého výskumu a pútavého rozprávania kniha odhaľuje stratégie, ktoré tieto spoločnosti prijali, a demonštruje, ako sa ich prístupy k riadeniu a motivácii prelínajú s ich základnými hodnotami. Každá prípadová štúdia predstavuje jedinečný príbeh, ktorý vrhá svetlo na rôzne cesty, ktorými sa tieto spoločnosti vydali, aby dosiahli rast.

Jedna zo silných stránok knihy spočíva v jej schopnosti analyzovať viaceré aspekty fungovania firiem. Autor spája citáty, rozhovory a komplexné údaje, aby ilustroval dôležitosť pestovania silnej firemnej kultúry, ktorá podporuje rast a motiváciu. Čitateľ získa cenné informácie o tom, ako tieto spoločnosti využívajú svoje základné hodnoty ako hlavné princípy, ktorými riadia svoje rozhodnutia a činnosti smerom k udržateľnému rastu a úspechu.

Aktuálne prebieha kampaň na platforme Startlab a môžete ju podporiť a získať aj odmenu vo forme knihy alebo večere s autorom.

V knihe nájdete:

  • Podrobné pohľady do úspešných firemných stratégií a postupov.
  • Skúsenosti, rady a zamyslenia na zdokonalenie vášho podnikania a riadenia ľudí.
  • Prehľad najväčších výzviev pri podnikaní – klimatická kríza, ekosystémy, technologický pokrok a zvýšené nároky na ľudí.
  • Odborné texty k aktuálnym strategickým a podnikateľským témam.
  • Citáty od zakladateľov a top manažérov.

Okrem toho Srdce stratégie ponúka podnikateľom užitočné poznatky, ktorých cieľom je zopakovať úspešné príbehy načrtnuté v knihe. Predstavuje praktické stratégie a podnetné nápady, ktoré možno prispôsobiť a implementovať v rôznych organizačných štruktúrach.

Či už ste skúseným odborníkom v oblasti obchodu alebo začínajúci podnikateľ, táto kniha ponúka neoceniteľné lekcie, ktoré presahujú hranice odvetví a času.

„Za posledné roky  vidím vo firmách to, čo bežne voláme rozvoj. Je to rozširovane, kúpa strojov a oprava priestorov. Niekedy sa pri tom zabúda na to najdôležitejšie, a tým je pridávanie hodnoty zákazníkovi,“ hovorí autor knihy.

Päť spoločností a ich stratégie

Autor si do svojej knihy vybral päť firiem, i keď nezabúda pripomenúť, že na Slovensku a v Čechách vzniklo viacero firiem, ktoré si zaslúžia pozornosť – Pivovar Bernard, Linet, BTL Medical, BeLenka, ŠVEC GROUP, IESOFT a i.

Každá z piatich spoločností má za sebou silný príbeh a úspechy vo svojej oblasti:

  • ICE Industrial Services a.s. – IBM Firma roka 2022 v Českej republike
  • O.Z. Dobrý pastier – poskytuje podporu okolo 700 ľuďom bez domova, najväčšie zariadenie pre podporu bezdomovcov na Slovensku
  • KOMA MODULAR s.r.o. – top 100 najobdivovanejších firiem v Čechách, cena Red Dot Award 2021
  • Sonnentor s.r.o. – Firma roka Juhomoravského kraja 2015, líder v oblasti bio-pestovania a udržateľného podnikania v Čechách
  • MTS, spol. s r.o. – zakladateľ Juraj Habovštiak je EY Podnikateľom roka 2019, firma je na Slovensku lídrom v oblasti automatizácie

Príjemne ma prekvapil najmä príbeh OZ Dobrý pastier a princípy jeho fungovania, a aj ľudská stránka kampane – 1 Euro z každej knihy v tejto kampani na Startlabe pôjde na podporu ich projektov.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu