Stabilná a rozvinutá Ukrajina znamená stabilné a rozvinuté Slovensko, vyhlásil premiér Ódor

0
Stabilná a rozvinutá Ukrajina znamená stabilné a rozvinuté Slovensko, vyhlásil premiér Ódor

31.5.2023 (SITA.sk) –
Premiér Ľudovít Ódor sa v stredu stretol s predsedníčkou Európskej komisie Usulou von del Leyenovou, aby diskutovali o proeurópskom smerovaní Slovenska, o zdieľaní spoločných hodnôt, slobody a dodržiavania právneho štátu.

REPowerEU

Ódor spomenul tému implementácie Plánu obnovy a odolnosti SR a hovoril o snahe hľadať riešenia dovozu poľnohospodárskych produktov z Ukrajiny. Informoval o tom v tlačovej správe Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Premiér spolu s podpredsedníčkou vlády Líviou Vašákovou predsedníčku Komisie informovali, že pre Slovensko je tento rok kľúčové požiadať o tretiu žiadosť o platbu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Medzinárodná konferencia Globsec 2023 v Bratislave (fotografie)

„Plán obnovy je katalyzátorom systémových zmien v krajine, má za sebou niekoľko nespochybniteľných úspechov. Teraz je dôležité nepoľaviť, ale pokračovať v rýchlo rozbehnutom vlaku. Práve prebieha dlhodobo plánovaná aktualizácia plánu obnovy, s Európskou komisiou nám ostáva dorokovať niekoľko otvorených otázok najmä ohľadom novej zelenej kapitoly REPowerEU,“ povedal Ódor.

Koridory solidarity

Premiér ďalej uviedol, že Slovensko potrebuje hľadať spoločné riešenia s partnermi vrátane členských štátov Európskej únie, Európskej komisie a Ukrajiny. „Naším cieľom je najmä export ukrajinských produktov do tretích krajín a od Komisie očakávame, že predstaví ďalší spoločný postup,” skonštatoval.

Slovensko podporuje koridory solidarity, ktoré pomáhajú Ukrajine exportovať poľnohospodársku produkciu a zároveň zabraňujú vzniku potravinových kríz v krajinách tretieho sveta. Slovensko patrí k silným podporovateľom integrácie Ukrajiny do Európskej únie.

„Stabilná a rozvinutá Ukrajina znamená stabilné a rozvinuté Slovensko,” zdôraznil predseda vlády.

Viac k témam: GLOBSEC 2023, Plán obnovy a odolnosti SR, Predsedníčka Európskej komisie (EK), Premiér Slovenskej republiky, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Stabilná a rozvinutá Ukrajina znamená stabilné a rozvinuté Slovensko, vyhlásil premiér Ódor © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie