Starenka naletela príbehu o dopravnej nehode svojho syna, podvodník ju pripravil o tisícky eur

2.9.2022 (Webnoviny.sk) – O 7 000 eur pripravili podvodníci 77-ročnú ženu z Prešova, ktorú v stredu 31. augusta popoludní telefonicky kontaktoval neznámy mužský hlas.

Overená metóda podvodníkov

Ako informovala prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, muž sa v telefóne predstavil ako doktor a prizval k nemu aj doktorku, ktorá dôchodkyňu informovala, že jej syn havaroval, pričom je vinníkom dopravnej nehody, pri ktorej sa zranilo niekoľko osôb.

Medzi nimi aj maloletý chlapec vo veľmi vážnom stave. „Pokiaľ pani ale zaplatí 7 000 eur, môže dôjsť k dohode a syn nepôjde do väzenia. Samotný syn nemôže hovoriť, lebo vraj má ´pretrhnutý jazyk´ a je v šoku,“ opísala Ligdayová metódu podvodníkov, na ktorú žena naletela a na pošte vložila požadovanú sumu na dohodnuté číslo účtu.

Informácie si treba overovať

„Vyšetrovateľ v Prešove vedie v prípade trestné stíhanie vo veci trestného činu podvodu spáchaného formou spolupáchateľstva,“ dodala policajná hovorkyňa.

Zároveň opätovne upozornila ľudí, že takého telefonáty a informácie si je potrebné najskôr overiť u svojich blízkych, prípadne kontaktovať políciu.

„Je samozrejmé, že máme o svojich blízkych strach a chceme urobiť všetko, čo sa len dá, ale jeden telefonát na overenie si situácie je otázkou pár minút,“ vysvetlila Ligdayová.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Dôchodca, Podvod, Podvodníci, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Starenka naletela príbehu o dopravnej nehode svojho syna, podvodník ju pripravil o tisícky eur © SITA Všetky práva vyhradené.