Štátny tajomník ministerstva práce Ondruš skončí vo svojej funkcii v polovici júla. Hlas už odobril nomináciu jeho nástupcu

0
Štátny tajomník ministerstva práce Ondruš skončí vo svojej funkcii v polovici júla. Hlas už odobril nomináciu jeho nástupcu

28.6.2024 (SITA.sk) – Štátny tajomník ministerstva práce Ondruš skončí vo svojej funkcii v polovici júla. Na tlačovej konferencii to prezradil štátny tajomník Branislav Ondruš spolu s ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny SR Erikom Tomášom.

Ondruš bol zvolený za poslanca do európskeho parlamentu ako zástupca strany Hlas – sociálna demokracia. Svoju úlohu europoslanca si začne plniť od 16. júla 2024. Z tohto dôvodu súčasný tajomník požiada o uvoľnenie z funkcie k 14. júlu 2024. Jeho žiadosť o odvolanie predloží minister práce na najbližšom rokovaní vlády SR.

„Ide o formálne odvolávanie, pretože ja si služby pána štátneho tajomníka veľmi vážim. Teším sa, že napriek tomu, že bude europoslancom, bude mojím poradcom a chce zostať čo najviac na Slovensku a pracovať pre Slovensko,” vyhlásil minister práce Erik Tomáš. Na nasledujúcej vláde chce minister predložiť meno nového štátneho tajomníka. Zatiaľ nechce prezradiť, o koho pôjde.

„Predsedníctvo strany Hlas – sociálna demokracia včera odobrilo našu nomináciu, ale meno prezradíme až na vláde v stredu,” uzavrel Tomáš.

Viac k témam: europoslanec, Minister práce sociálnych vecí a rodiny SR, nominácia, Odvolávanie, Sociálne, štátny tajomník ministerstva práce sociálnych vecí a rodiny
Zdroj: SITA.sk – Štátny tajomník ministerstva práce Ondruš skončí vo svojej funkcii v polovici júla. Hlas už odobril nomináciu jeho nástupcu © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie