Ste nesmelá alebo introvertná? Pravdepodobne vás trápi týchto 10 vecí

0
Ste nesmelá alebo introvertná? Pravdepodobne vás trápi týchto 10 vecí
Foto: pixabay.com

Tí, ktorí nikdy netrpeli plachosťou, netušia, aké náročné to môže byť. Ak patríte k introvertným a hanblivým, pravdepodobne sa budete stotožňovať s nasledujúcim zoznamom výziev, s ktorými sa denne stretávate.

Niektorí ľudia si myslia, že ste namyslená

Z nejakého dôvodu sa tichí ľudia v predstavách iných ľudí zdajú byť pyšní. Ľudia predpokladajú, že ste ticho preto, že si o sebe myslíte, že ste lepší ako oni. To nie je ani zďaleka pravda. V skutočnosti ste pravdepodobne taktní a čakáte, kým iní ľudia dohovoria, alebo radšej ste ticho, akokeby ste sa mali niečím strápniť. Tichí ľudia si totiž často ani nedôverujú.

Niektorí ľudia sa vás snažia využiť

Niektorí muži vycítia, že ste príliš tichá na to, aby ste im spôsobili problémy alebo rozrezali pneumatiky, ak sa k vám zachovajú zle. Tiež vedia, že sa chcete vyhnúť konfliktu ako nočnej more, čo znamená, že nemajú strach z následkov.

Požiadať o pomoc je výzva

Aj keď skutočne potrebujete pomoc, je pre vás náročné sa opýtať. Len myšlienka ta to, že budete musieť niekoho o niečo požiadať, vás núti prehodnotiť, či to dokážete zvládnuť aj sama.

Každý telefónny hovor je mučením

Oceňujete genialitu toho, kto vymyslel textové správy a maily. Prečo teda všetci ešte stále realizujú skutočné telefónne hovory? Keď vám zavolá neznáme číslo, ste v rozpakoch. Keď máte zavolať niekomu cudziemu, búši vám srdce. Neviete, čo povedať, a ste presvedčená, že váš hlas znie ako hlas niekoho iného.

Prečítajte si 9 tipov, ako sa nebáť ozvať sa

Ľudia vám hovoria, aby ste rozprávali hlasnejšie

Keď ste na seba hrdá, že ste nakoniec zo seba dostali pár slov, niekto vás preruší a požiada vás, aby ste hovorili hlasnejšie, pretože vás dobre nepočuje. Aj keď tieto slová dobre poznáte, úplne vás paralyzujú. Namiesto toho, aby ste odpovedali hlasnejším tónom, iba zavrtíte hlavou a vyslovíte „nevadí“, pričom sa vyhnete kontaktu s očami a pozeráte sa radšej na zem.

Foto: pixabay.com

Verejné vystúpenie je vaša najväčšia nočná mora

Máte nočné mory o tom, že ste na pódiu pred stovkami ľudí. Zobudíte sa so studeným potom a zvyšok noci prebdíte. Dokonca aj sledovanie rozhovoru v televízii alebo na verejnosti vám prináša strach.

Ľudia zabudnú, že ste v miestnosti

Sedíte bez toho, aby ste niečo povedali, kým ľudia doslova nezabudnú, že ste vôbec v miestnosti. Už sa vám niekedy stalo, aby vám niekto zhasol svetlo? Niekedy by vás zaujímalo, či ste skutočne neviditeľní.

Neznášate prácu v tímoch

O vašich nápadoch sa nikdo nedozvie, pretože je pre vás príliš ťažké hovoriť, takže necháte tím, aby fungoval s horšími nápadmi. Zvyšok tímu si pravdepodobne myslí, že ste nekompetentní, ale v skutočnosti to tak vôbec nie je.

Prvé rande je hrozné

Robíte si srandu? Všetky rande sú hrozné! Diskusia s niekým, koho sotva poznáte, je neskutočne náročná, takže nakoniec zostanete väčšinu svojho života slobodní. Váš vysnený princ nikdy nebude vedieť, že ste niečo k nemu cítili, pretože sa to nikdy nedozvie.

Najhoršie sú pracovné pohovory

Tichí ľudia by nemali pracovať. Mali by mať možnosť zostať doma a osamote. Máte pocit, že nikdy nedostanete inú prácu, ako počítačový programátor, kde celý deň sedíte pred počítačom bez toho, aby ste museli s niekým komunikovať. Ale aj tak musíte prejsť procesom pohovoru. Budete musieť nejako prekonať zaseknutie, ktoré nastane hneď, ako sa zatvoria dvere a očakáva sa, že budete hovoriť.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu