Streľba na pražskej univerzite: Ľudia sú zdrvení a reagujú aj známe tváre, silný odkaz Kristíny Tormovej

0
Streľba na pražskej univerzite: Ľudia sú zdrvení a reagujú aj známe tváre, silný odkaz Kristíny Tormovej
Zdroj: IG/kristina.tormova

Deň, na ktorý Česká republika nikdy nezabudne. Vo štvrtok 21. decembra došlo k streľbe na Univerzite Karlovej v Prahe. Útok si vyžiadal 13 obetí, štrnástym mŕtvym je páchateľ a desiatky zranených. Česká republika zároveň ohlásila na sobotu 23. decembra štátny smútok. 

Mimoriadne tragická udalosť otriasla nielen Českom, ale aj Slovenskom. Tisíce ľudí zdieľalo na sociálnych sieťach rôzne odkazy, no jedno je jasné – Sme s vami, bratia! Prezidentka Zuzana Čaputová taktiež informovala českého prezidenta Petra Pavla, že Slovensko poskytne Českej republike pomoc, ak ju bude potrebovať.

Podľa doterajších zistení rozpútal chladnokrvnú streľbu 24-ročný študent danej školy, ktorý mal ešte predtým zastreliť aj svojho otca. Študent mal následne spáchať samovraždu.

Autentické video zo zásahu na filozofickej fakulte

Streľba na Univerzite Karlovej v Prahe je incident, ktorý nemá v Česku obdoby a písali o ňom už viaceré svetové médiá. K tragickej udalosti sa vyjadrili aj známe tváre, ktoré neskrývali smútok a zdesenie.

Zlo plodí ďalšie zlo

Jednou z nich je aj slovenská herečka Kristína Tormová. Na sociálnej sieti sa rozpísala o zle a jeho zdrvujúcich následkoch. „Nerozumiem zlu, že prečo? Je ho akosi strašne veľa. Občas mám také obdobie, keď sa okolo mňa nejako naakumuluje…alebo ho skrátka viac vidím, neviem,“ uviedla herečka na sociálnej sieti.

„Inak sa premotivovane venujem rôznemu dobru, to je najlepšie. Lebo keď človek pomáha robiť dobro, nemôže v neho neveriť. To je môj systém prežitia,“ vysvetľuje Kristína Tormová.

„Včera som Pecovi vravela, že aj tie internetové zlá, ktoré sa objavujú čoraz hlasnejšie a už ani nie anonymne…že to je už zase kúsok od toho, aby sa internety pretavili do reality,“ napísala herečka. Nie je vôbec ďaleko od pravdy. „A dnes zlo…strašné zlo. Je mi to ľúto. Nekonečne. Veľmi myslím na všetkých, čo smútia, na všetkých čo prežili peklo, objímam, bolí,“ uviedla Tormová.

„Ako málo dobra majú ľudia, čo robia zlo?“ pýta sa herečka. „Viem podľa seba…som zloba, keď mi nie je dobre,“ dodala úprimne. „Prosím, slniečkársky prosím, šírme dobro! Fakt aj hovadziny, nech sa dostanú všade…dobro je nákazlivé,“ uzavrela známa herečka.

žiadne príspevky na zobrazenie