Stretnutie akčných žien v Trnave bolo komorné, no mimoriadne podnikavé

0
Stretnutie akčných žien v Trnave bolo komorné, no mimoriadne podnikavé
Akčné ženy v Trnave.

Akčné ženy sa stretávajú naprieč Slovenskom, aby si vymenili inšpiráciu aj rôzne informácie týkajúce sa podnikania. Zakladateľky, dve Martiny, sa po prvý raz vybrali aj do Trnavy, aby spoznali ženy, ktoré si plnia svoje sny.

Priestor Nádvorie Trnava oslávil už svoj prvý rok a práve akčné ženy mali možnosť stretnúť sa v príjemnom prostredí coworkingu v centre Trnavy. Päť spíkrov a 30 hostí si užilo príjemný večer plný inšpirácie, nápadov a networkingu.

Pozrite si aj video z nášho stretnutia: 

A kto sa počas eventu prítomným dámam predstavil?

Tigran Aleksanyan

Prvým spíkrom, ktorý sa publiku predstavil, bol Tigran Aleksanyan. Tigran je akčný muž, ktorý dlhodobo pomáha aj so svojím tímom s vypracovaním biznis plánov, nastavením cash flow či s overením obchodných partnerov. Ako si otestovať svoj nápad a uviesť ho do reality? Presne toto boli otázky, na ktoré odpovedal nielen ako spíker, ale aj počas konzultácií s akčnými Trnavčankami. Keďže koordinuje program, ktorým špecialisti Slovenskej sporiteľne podporujú začínajúcich podnikateľov a podnikateľky, bol tou správnou voľbou pre dámy, ktoré potrebujú rozbehnúť svoj biznis a nevedia, kde začať.

Foto: Patrícia Macová

Táňa Javorová

Ďalšia spíkerka, Táňa Javorová, nadviazala na Tigranove slová, nakoľko si vďaka Programu pre začínajúcich podnikateľov rozbehla vlastný biznis. Otvorila si vlastnú ambulanciu, v ktorej ponúka špecializovanú dentálnu hygienu. Prítomným porozprávala nielen o svojich začiatkoch, ale aj o tom, v čom bol háčik, ako hľadala priestory či aké má ďalšie plány do budúcna.

Foto: Patrícia Macová

Klaudia Čistá Tretinová

Klaudia Čistá Tretinová je kráľovnou vín Malokarpatského regiónu, akčná žena a mama zároveň. Enologička, someliérka, degustátorka, pedagogička a držiteľka mnohých ocenení nám najskôr porozprávala príbeh, ako sa stretla so svojím manželom, tiež vinárom, a ako spojili svoje majetky. Klaudia miluje pestrosť a neznáša uniformitu, čo dokázala aj pri našom rozhovore. Na záver poskytla rýchly prehľad aj tipy, ako správne degustovať. Zároveň poskytla prítomným hosťom aj možnosť degustovať vína Purus.

Foto: Patrícia Macová

Po degustácii a prestávke nasledoval už očakávaný networking, počas ktorého sa predstavilo niekoľko akčných žien z publika. Mali možnosť prezentovať sa – predstaviť sa a v krátkosti porozprávať, čomu sa venujú.

Foto: Patrícia Macová

Lucia Gažová

Ako sa plnia sladké sny? O tom porozprávala Lucia Gažová, ktorá nám predstavila svoju sladkú výrobňu aj tvorbu koláčikov. Lulus bakery vznikla z čistej vášne tejto tvrdohlavej slečny, ktorú dlho bavilo pečenie a videla dieru na trhu. Lucia si stojí za všetkými receptúrami a každý koláč či torta prechádza jej rukami. Lulus bakery je ako jej dieťa, o ktoré sa každý jeden deň s láskou stará. Jej sen piecť ju neprestáva baviť ani po rokoch a stále si nájde spôsob, ako osloviť zákazníkov. Okrem toho, že pečie, sa stará aj od sociálne siete a blog.

Foto: Patrícia Macová

Blaženka Ostrovská

Ako súvisí fashion design a montessori škôlka, to bola téma Blaženky Ostrovskej. Študovala fashion design, vďaka čomu mala možnosť aj veľa cestovať. Keď však prišli deti, premýšľala, ako by s nimi mohla tráviť čas, a zároveň, ako by deti nemuseli chodiť do štátnej škôlky. Otvorila preto Lollipop Montessori škôlku v Trnave ako prvé zariadenie tohto druhu v okresnom meste. Deťom sa venuje 5 dní v týždni a práca s deťmi je pre ňu naplnením. Na módu nezanevrela a stále sa snaží sledovať a napredovať aj v tejto oblasti.

Foto: Patrícia Macová

Za spoluprácu ďakujeme nášmu komunitnému partnerovi, Slovenskej sporiteľni. Všetky fotky z eventu nájdete aj na Facebooku a video z podujatia na YouTube.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu