Sudca špecializovaného súdu rozhodol o vzatí do väzby muža obvineného z teroristického útoku, ten podal sťažnosť

0
Sudca špecializovaného súdu rozhodol o vzatí do väzby muža obvineného z teroristického útoku, ten podal sťažnosť

22.7.2023 (SITA.sk) – Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) rozhodol o vzatí do väzby obvineného D. P., ktorý je stíhaný pre obzvlášť závažný zločin teroristického útoku.

Súd neprijal písomný sľub obvineného a jeho väzbu nenahradil dohľadom probačného a mediačného úradníka.

Úteková a preventívna väzba

V tlačovej správe o tom informuje hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková, podľa ktorej je dôvodom väzby obava z možného úteku, ako aj z pokračovania v trestnej činnosti, teda úteková a preventívna väzba.

„Rozhodnutie súdu nie je právoplatné, obvinený proti nemu podal sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR,“ dodala.

Osobu D. P. zadržali policajti v utorok 18. júla na železničnej stanici v Poprade a vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry ho obvinil z obzvlášť závažného zločinu teroristického útoku.

Vyhrážky viacerým inštitúciám

Obvinený D. P. zaslal 13. júla popoludní opakovane výhražné správy vrcholným bezpečnostným orgánom Slovenskej republiky, konkrétne Slovenskej informačnej službe, Prezídiu Policajného zboru SR, rezortnej strednej odbornej škole Ministerstva vnútra SR sídliacej v Košiciach, Úradu špeciálnej prokuratúry a taktiež Úradu vlády SR.

Z obsahu správ podľa polície vyplynula hrozba súvisiaca s možným spáchaním teroristických útokov na území SR. Konkrétne sa obvinený vyhrážal útokom podobným tomu, ktorý sa odohral na maratóne v americkom Bostone v roku 2013.

Viac k témam: Teroristický útok
Zdroj: SITA.sk – Sudca špecializovaného súdu rozhodol o vzatí do väzby muža obvineného z teroristického útoku, ten podal sťažnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu