Sulík zachránil druhého najväčšieho zločinca hneď po Matovičovi, povedal Fico (video+foto)

0
Sulík zachránil druhého najväčšieho zločinca hneď po Matovičovi, povedal Fico (video+foto)

1.12.2022 (Webnoviny.sk) – Minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) nebol odvolaný preto, lebo ho podporili poslanci strany Sloboda a Solidarita (SaS). Uviedol to predseda strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico na štvrtkovej tlačovej konferencii.

„Tu sa niekto hrá na opozičnú stranu a keď dôjde k reálnemu hlasovaniu, podporí najväčšieho zločinca, akého sme kedy mali po Igorovi Matovičovi (OĽaNO) v slovenskej vláde,“ tvrdí Fico. Zdôraznil, že za neodvolanie Mikulca zodpovedá šéf liberálov Richard Sulík s jeho vajatavou politikou.

Roman Mikulec zostáva ministrom vnútra, ustál aj ôsmy pokus o odvolanie. Za jeho odvolanie dnes v parlamente hlasovalo 71 poslancov, 47 bolo proti, 23 sa zdržalo a dvaja nehlasovali. Na odvolanie bolo potrebných 76 hlasov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Ôsme odvolávanie ministra Mikulca (fotografie)

Sulík je naivné dieťa

Predseda strany SaS Richard Sulík vo štvrtok informoval že predkladajú návrh na vyslovenie nedôvery vláde, pod ktorým sú podpísaní nielen poslanci liberálov, ale aj strany Hlas-SD.

„Smejem sa, pretože Sulík je naivné dieťa. Máme zvaliť vládu preto, aby sa Sulík vrátil späť do vlády?“ spýtal sa Fico a dodal, že SaS si z nich asi robia srandu. Predseda Smeru-SD však zdôraznil, že budú vo všetkých smeroch bojovať proti tejto vláde.

Chcú podporiť domácnosti

Fico ďalej informoval, že strana Smer-SD podporí všetky návrhy, ktoré boli predložené do Národnej rady SR a týkajú sa pomoci domácnostiam a podnikateľskému sektoru.

„Je možné, že budeme mať výhrady k textom týchto zákonov. Ale súhlasíme s myšlienkou podporiť domácnosti,“ dodal.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Mimoriadna schôdza parlamentu, Minister vnútra SR, Odvolávanie Mikulca, Podpredseda strany SaS, Predseda strany Smer-SD, Rokovanie NR SR, Vyslovenie nedôvery
Zdroj: Webnoviny.sk – Sulík zachránil druhého najväčšieho zločinca hneď po Matovičovi, povedal Fico (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie