Sulíkovci nebudú chodiť na koaličné rady, celé Slovensko potrebuje oddych od hašterenia

0
Sulíkovci nebudú chodiť na koaličné rady, celé Slovensko potrebuje oddych od hašterenia

7.6.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 7. júna 17:55

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) sa dočasne nebude zúčastňovať na zasadnutiach koaličných rád. Strana to odôvodňuje záujmom upokojenia celospoločenskej situácie.

Opakované osobné útoky

V tlačovej správe o tom informoval hovorca SaS Ondrej Šprlák.

„Vidíme, že celé Slovensko potrebuje oddych od koaličného hašterenia. Našou prioritou je konštruktívny dialóg a nie počúvanie urážok od Igora Matoviča (OĽaNO). Na koaličných radách sme od neho neustále vystavení opakovaným osobným útokom. Koalícia je však o rovnocenných partneroch, ak si to líder OĽaNO neuvedomuje, nevidíme žiaden zmysel chodiť na rokovania koaličnej rady,“ píše sa v stanovisku SaS.

Tá deklaruje, že na zasadnutí vlády sa budú zúčastňovať a všetci jej štyria ministri sú premiérovi Eduardovi Hegerovi (OĽaNO) kedykoľvek k dispozícii.

Siahodlhé rokovania v koalícii

Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) reaguje, že tri strany koalície – OĽaNO, Sme rodina a Za ľudí sa priebežne poctivo vždy zúčastňovali rokovaní na každej jednej koaličnej rade, zatiaľ čo strana SaS bývala len zriedka zastúpená predsedom Richardom Sulíkom.

„Inokedy, keď treba rokovať do hĺbky o problémoch ľudí, strana SaS na každé rokovanie vysiela iných zástupcov, čo blokuje akékoľvek zodpovedné riešenie problémov. Následne, ak aj k nejakej dohode príde, zvyčajne ju spätne predseda strany SaS aj tak zruší, keďže nesúhlasí s rozhodnutím svojich zástupcov. Presne takto prebiehali siahodlhé rokovania v koalícii o pomoci ľuďom,“ napísal hovorca OĽaNO Matúš Bystriansky.

Doplnil, že v utorok mal Sulík na koaličnej rade obhájiť svoje zlyhania pri sankciách na ruskú ropu, „ktoré spôsobia miliardové škody Slovensku“. „Jeho rozhodnutie nezúčastniť sa rokovania je dôkazom, že na svoje zlyhanie nemá žiadne uveriteľné argumenty,“ uzavrel Bystriansky.

Viac k témam: Koaličná rada, Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS), Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Sulíkovci nebudú chodiť na koaličné rady, celé Slovensko potrebuje oddych od hašterenia © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie