Súťaž Chupa Chups pomôže deťom. Detským domovom daruje kolobežky

0
Súťaž Chupa Chups pomôže deťom. Detským domovom daruje kolobežky

Na Slovensku žije v detských domovoch, ktoré sa v roku 2019 zmenili na centrá pre deti a rodiny, takmer 5 000 detí a mladých ľudí. Rok pandémie koronavírusu ešte viac zhoršil situáciu týchto detí vyrastajúcich bez rodičov.

Nezostali však bez pomoci a pomáhajú im vychovávatelia, dobrovoľníci, študenti a firmy, ku ktorým sa pripojila aj obľúbená značka cukroviniek Chupa Chups a rozhodla sa venovať deťom kolobežky českej značky Yedoo. Podobnú pomoc Chupa Chups poskytne aj deťom v českých zariadeniach pre ohrozené deti – v Klokánkoch.

Pomoc pre centrá pre deti a rodiny

Centrá pre deti a rodiny vychovávajú a pripravujú deti na skutočný, samostatný život. Na Slovensku funguje približne 70 takýchto zariadení. V centrách žijú deti, o ktoré sa nemôžu z rôznych dôvodov starať ich vlastní rodičia alebo nemôžu vyrastať so svojimi príbuznými či v pestúnskej starostlivosti. Rovnako ako ich rovesníci aj tieto deti sa počas pandémie ocitli v sociálnej izolácii. A počas lockdownu sa museli spoľahnúť na online komunikáciu s učiteľmi a kamarátmi.

V mnohých prípadoch sa v týchto zariadeniach o počítač či tablet muselo pri dištančnom vyučovaní deliť viacero detí. Nečakaná kríza doľahla aj na rozpočty týchto zariadení. A práve tu sa ukázalo, aká dôležitá je úloha dobrovoľníkov, darcov a sponzorov, ktorí pomáhali aj počas náročných covidových
mesiacov.

Darujú im kolobežky

Pomôcť sa rozhodla aj značka cukroviniek Chupa Chups, ktorú dôverne poznajú deti aj rodičia. Chupa Chups deťom v slovenských detských domovoch (centrách pre deti a rodiny) prostredníctvom spotrebiteľskej súťaže daruje kolobežky českej značky Yedoo a podporí tak u detí aj aktívne trávenie času. Prieskumy režimu dňa detí totiž ukázali, že takmer 80 % z nich sa nevenuje žiadnej fyzickej aktivite*. Pritom práve šport má na fyzické i duševné zdravie detí nenahraditeľný vplyv.

Darovať deťom radosť z pohybu môžu samotní súťažiaci. Stačí si nakúpiť produkty Chupa Chups za symbolickú cenu 1,49 € a zaregistrovať účtenku.

Chupa Chups následne vyžrebuje šťastlivcov, ktorí vyhrajú jednu kolobežku pre seba, a zároveň ich nechá rozhodnúť, do ktorého detského domova poputuje druhá kolobežka. Viac informácií o súťaži nájdete na www.chupachups.sk.

*zdroj: Prieskum Úradu verejného zdravotníctva

žiadne príspevky na zobrazenie