Súťaž o cestoviny Slim pasta – konjak je rastlina, ktorá dala chudnutiu nový rozmer

0
Súťaž o cestoviny Slim pasta – konjak je rastlina, ktorá dala chudnutiu nový rozmer

Konjak je v posledných mesiacoch skloňovaný predovšetkým v spojení s konjakovými prílohami, ktoré sú zdravou alternatívou bežných cestovín alebo ryže. Vo veľkej miere sa využívajú pri redukčných diétach, ale aj v rámci výživových obmedzení pri ochoreniach ako je napríklad celiakia, diabetes či obezita.

Rastlina konjak, celým menom Amorphallus konjak, sa v Ázii využíva už po stáročia ako základ tamojšej kuchyne. Je zároveň významným liekom v tradičnej čínskej medicíne. Bol objavený v Japonsku pred 500-800 rokmi. Vtedy ho ľudia považovali za nedostupnú pochúťku, ktorú si mohla dopriať len tamojšia kráľovská rodina.

Až v Číne ho po prvý raz označili za liečivú potravinu, ktorú z terapeutických dôvodov jedli budhistickí mnísi. Pre potravinársky priemysel sa používa jeho hľuza, ktorá rastie pod zemou. Z tejto hľuzy sa vyrába konjaková múka, ktorá je základom „zázračných“ konjakových príloh. Najvýznamnejšou zložkou konjaku je vláknina glukomanan, ktorá má množstvo zdravotných výhod. Pomáha čistiť črevá, pôsobí ako probiotikum, znižuje cholesterol a pozitívne ovplyvňuje vstrebávanie cukrov a tukov v krvi. Najväčšiu pozornosť si však získala ako skvelý pomocník pri redukcii hmotnosti.

Súťaž o cestoviny Slim pasta nájdete na našom Facebooku TU

Slim Pasta: recept na zdravé chudnutie

To, že je vláknina dôležitá pre boj s nadbytočnými kilami, nie je žiadnou novinkou. Je však potrebné nájsť tú pravú. Kalorická hodnota glukomananu je veľmi nízka a na rozdiel od iných, vo vode rozpustných vláknin, dokáže absorbovať extrémne množstvo vody – až na úctyhodný 50-násobok svojej pôvodnej hmotnosti. V žalúdku tak markantne zväčší svoj objem. Konjakové prílohy preto vyvolávajú, aj napriek svojmu zanedbateľnému energetickému obsahu, zreteľný pocit sýtosti a potláčajú hlad, vďaka čomu sú vo veľkej miere využívané pri redukčných diétach, nadváhe či obezite.

Ak sa snažíte o zníženie svojej hmotnosti, alebo by ste radi odľahčili svoj jedálniček, tieto prílohy sú ideálnym riešením. Hľadajte ich na našom trhu pod názvom Slim Pasta. Obsahujú 3 gramy glukomananu na 100 gramov (jedna porcia), čo je dávka, ktorú potrebujete denne zjesť, aby ste začali chudnúť. Navyše majú len 9 kalórií na 100 gramov, čo je približne o 94 % menej kalórií, ako majú obyčajné bežné cestoviny či ryža. Sú bez sacharidov, lepku, laktózy, cukru a tuku. Tieto produkty si môžete zakúpiť na www.slimpasta.sk.

Súťažte o cestoviny Slim pasta na našom Facebooku.

SÚŤAŽNÁ OTÁZKA: Z ktorej časti konjaku sa vyrába múka, ktorú obsahujú cestoviny Slim Pasta?

Odpoveď :
a) listy
b) hľuza
c) kvety

Pravidlá súťaže:

⏩ napíšte odpoveď na otázku: Z ktorej časti konjaku sa vyrába múka, ktorú obsahujú cestoviny Slim Pasta?
⏩ lajknite príspevok,
⏩ share je vítaný.
 
Jednu z vás žrebujeme v nedeľu 5. septembra o 22:00.
 
Súťaže sa môže zúčastniť každý, kto dovŕšil vek 18 rokov, okrem organizátora tejto súťaže vrátane jeho blízkych osôb podľa § 116 Občianskeho zákonníka.
Výhra bude zaslaná do 10 pracovných dní od žrebovania.
Súťažiaci svojou účasťou súhlasí s tým, že spoločnosť Facebook voči nemu nemá žiadne záväzky.
Facebook sa na súťaži nijako nepodieľa, nesponzoruje ju, neschválil ju, neadministruje ju a ani s ňou nie je akokoľvek spojený.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu