Tatiana je ľudská kalkulačka: Dáva tip rodičom, ako spraviť z dieťaťa génia, moc sa im nebude páčiť…

0
Tatiana je ľudská kalkulačka: Dáva tip rodičom, ako spraviť z dieťaťa génia, moc sa im nebude páčiť…
Zdroj: LinkedIn/Tatiana Devendranath

Geniálna Tatiana prezradila svoj tip, vďaka ktorému sa stala hotovou majsterkou v matematike.

Zaujímavosťou je, že Tatiana Devendranath (29) z Melbourne nepochádza z rodiny „géniov“, no za to ona je extrémne nadaná. V roku 2008 sa jej podarilo vyhrať súťaž Svetový deň matematiky. Jej rekord doteraz nikto neprekonal. Ešte predtým bola päťnásobnou austrálskou šampiónkou. Čomu vďačí za svoj úspech?

Odpoveď znie: videohry. Odmalička trávila veľa času za obrazovkami, počas víkendu hrala videohry aj osem hodín denne. Buď s rodičmi alebo sama. Išlo však o vedomostné videohry. „Od troch rokov som mohla hrať videohry, kedy som len chcela,“ povedala pre Daily Mail. Naučila sa vďaka nim čítať, nadobudla poznatky o matematike a prídodných vedách.

Lenže, keď začala hrať hru Mathletics, všetko sa zmenilo. Práve v tom sa našla a zožala jeden zo svojich najväčších životných úspechov.

Rodičom odporúča, aby svoje deti taktiež viedli k vzdelávacím hrám, hoci práve veľké množstvo času trávených pri obrazovkách sa im nemusí páčiť. Jej sa to však osvedčilo.

Tatiana našla svoj raj aj po pracovnej stránke. Pracuje vo svete čísel, venuje sa analýzam, no stále jej zostala prezývka „ľudská kalkulačka“.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu