Táto jedna vec vás robí žiadanejšími pre opačné pohlavie

0
Táto jedna vec vás robí žiadanejšími pre opačné pohlavie
Foto: pixabay.com

Tento jeden trik vždy zvyšuje túžbu opačného pohlavia, hovorí psychológ. Poradenstiev v oblasti vzťahov je desiatok, ale každá rada je o to užitočnejšia, keď za ňou stojí veda.

Sociálni psychológovia sa konečne dostali na koreň odvekej otázky týkajúcej sa randenia: či to, keď sa veľmi snažíte, v skutočnosti vyvolá stúpajúcu túžbu, alebo potenciálnych partnerov skôr odradí.

Kedy stúpne vaša hodnota v očiach iných?

Nová štúdia publikovaná v časopise Journal of Social and Personal Relationships naznačuje, že je dobrý dôvod porozmýšľať nad taktikou v láske. Ak vnesiete prvok neistoty a zvýšite svoju vnímanú „hodnotu ako partnera“, je pravdepodobnejšie, že budete zaujímaví a žiadaní oveľa viac, ako keď sa budete priveľmi snažiť.

Tím použil tri rôzne stratégie, aby získal relevantné výsledky. Najskôr analyzovali online zoznamovacie profily, aby zistili, či ľudí viac priťahujú tie, ktoré sa považujú za ťažšie dostupné alebo ľahšie osloviteľné. Zistili, že ľudí často lákajú „selektívnejšie“ profily, ktoré napríklad obsahovali určité kritériá na potenciálneho partnera.

Dva testy na odhalenie pocitu túžby

V nasledujúcich dvoch testoch vedci rozkódovali rôzne rozhovory, aby určili, ako pri randení dosiahnuť pocit túžby. Zistili, že keď rozhovory zahŕňali nesúhlas a váhanie (skôr než nadšený súhlas vopred), testované osoby boli viac zaujaté rozhovorom s  druhou osobou.

Pretože súhlas druhej osoby bol ťažko dosiahnuteľný, mali tendenciu si ju vysoko vážiť. Títo jedinci s väčšou pravdepodobnosťou rozhovor ukončili prejavením záujmu alebo hľadaním spoločného času na stretnutie a svojich potenciálnych partnerov hodnotili ako atraktívnejších ako druhá kontrolná skupina.

 

pixabay.com

Ak vás ľahko získajú, nevážia si vás

„Ľudia, ktorých získanie je príliš jednoduché, môžu byť vnímaní ako zúfalejší,“ uviedla Gurit Birnbaum, Ph.D., sociálna psychologička a spoluautorka štúdie. „Vďaka tomu sa zdajú menej hodnotní a príťažliví ako tí, ktorí nedajú hneď najavo svoj záujem,“ dodala.

Predtým, ako svojho potenciálneho partnera necháte v pochybnostiach, ​​uvedomte si aj to, že táto metóda sa môže ľahko zvrtnúť. „Ak sa vôbec nebudete snažiť získať si ho, môžete vyzerať nezainteresovane alebo arogantne, a to sa vám vráti,“ varuje Harry Reis, Ph.D., spoluautor štúdie.

Ako rozvíjať vzťah

Takže namiesto toho, aby ste sa hrali vzťahové hry alebo nechali svoj randiaci život prejsť do série nezdravých presiloviek, pozerajte sa na tieto zistenia ako na nový spôsob, ako rozvíjať svoje vzťahy.

Zamerajte sa na budovanie postupného spojenia s druhou osobou, kde existuje priestor pre rast a nové veci, o ktorých sa časom môžete dozvedieť. Tento skutočný pokus o prepojenie, spojený s pocitom očakávania a tajomstva, by mal prejsť dlhou cestou pri budovaní túžby aj dlhodobej kompatibility. A ak sa chcete dozvedieť viac o randení, pozrite si článok o ôsmych mýtoch o intímnych vzťahoch.

Foto: pixabay.com

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu