Testovanie bude prebiehať aj počas Veľkej noci

0
Testovanie bude prebiehať aj počas Veľkej noci

Nové odberové miesto v Bratislave na Poliklinike Mýtna Medirex sa otvorilo vo štvrtok – 9. apríla. Svoje drive-through centrá sprístupní aj počas veľkonočných sviatkov v piatok a v pondelok. Objednaní sa v prípade kontroly preukážu online potvrdením o rezervácii neodkladného vyšetrenia. Laboratóriá disponujú novým prístrojom, ktorý umožní vyšetriť ešte viac vzoriek pre štát aj individuálnych záujemcov.

Laboratóriá Medirex počas dvoch veľkonočných sviatkov – na Veľký piatok a Veľkonočný pondelok budú testovať v odberových pracoviskách v Bratislave, Nitre, Košiciach a Malackách. Informácie o voľných termínoch sú sprístupnené na webe www.medirex.sk .

Otvárame ďalšie odberové miesta

V novootvorenom pracovisku na Mýtnej 5 sa budú realizovať odbery v dvoch časových intervaloch, od 8.00 – 11.00 a od 12.00 – 15.00 hod. Ďalšie odberové miesta vzniknú 14. 4. 2020 v Poprade na Športovej 1 a 16. 4. 2020 v Trnave na Starohájskej ulici 2. Princíp testovania bude rovnaký. Záujemca sa po online rezervácii termínu dostaví autom na vybranú adresu, kde mu zdravotníci urobia výter z hrdla a nosa. Samotný odber trvá približne 5 minút.

V čom spočíva testovanie?

Realizuje sa priamo z auta záujemcu o vyšetrenie tzv. systémom „drive-through“. Po vykonaní odberu vzorka smeruje do laboratórií Medirex. Výsledok analýzy je známy najneskôr do 48 hodín. Pred odberom treba dodržať určené pokyny – minimálne dve hodiny sa nesmie jesť, piť, fajčiť, žuť žuvačku, používať kvapky alebo spreje do nosa a do hrdla, umývať si zuby a používať ústnu vodu. Testovať sa je možné od 15 rokov.

Testovať možno aj vo firmách či samosprávach

Rozbehlo sa aj testovanie zamestnancov firiem a zariadení, ktoré riadia samosprávy. Ozvalo sa už niekoľko z nich, ktoré majú záujem otestovať svojich ľudí, pretože ich práca je dôležitá pre spoločnosť. V praxi to znamená, že Medirex vyšle svoj zdravotnícky tím, ktorý zabezpečí odbery vo vonkajšom priestore vybraného zariadenia.

Podrobné informácie k testovaniu

Verejnosť sa môže objednať na webovej stránke www.medirex.sk, kde sú všetky detailné informácie. Nové termíny pravidelne aktualizujeme na sociálnych sieťach https://www.facebook.com/medirex.sk https://www.instagram.com/medirex_lab/.

žiadne príspevky na zobrazenie