Výzva na testovanie COVID-19: Zapojte sa do výzvy a zistite, ako na tom ste

0
Výzva na testovanie COVID-19: Zapojte sa do výzvy a zistite, ako na tom ste

Koronavírus naháňa mnohým strach. Často je to aj o pocite, ktorý vyvolávajú lekári v „skafandroch“ a celom procese, ktorý je potrebné absolvovať. Je však dôležité nebáť sa, byť informovaný a v prípade, že si nie ste istý, využiť možnosť otestovať sa a chrániť tak nielen seba, ale i ostatných. 

Vďaka aktuálnej situácii sme sa v spolupráci so spoločnosťou Medirex rozhodli priniesť vám možnosť otestovať sa na COVID-19  a priblížiť ostatným informácie, ako celé testovanie prebieha.

Drive-through vyšetrenie

Kompletné „Drive-through“ vyšetrenie a odber vzorky prebieha priamo z vášho osobného auta, ktorým prídete do jedného z odberových miest. Vyšetrenie nie je hradené zo zdravotného poistenia a pacient si ho hradí sám ako samoplatca.

Prihláste sa a otestujte sa s Akčnými ženami zadarmo v Košiciach. Podmienky sú jednoduché:

Stačí, aby ste z testovania pripravili jednoduchú dokumentáciu a popis priebehu testovania. Napíšte nám email na info@akcnezeny.sk a uveďte, prečo by sme na testovanie mali vybrať práve vás. Podmienkou však je aj to, aby ste sa nechali otestovať na odbernom mieste v Košiciach. 

Už v budúcom týždni vyberieme jedného záujemcu, ktorý sa pôjde otestovať. 

Ako testovanie prebieha

Laboratóriá Medirex na diagnostiku koronavírusu zaviedli a validovali metódu real time PCR s reverznou transkripciou, ktorá je používaná celosvetovo. Ide o molekulárnu metódu, ktorá je vysoko špecifická a citlivá. Používaný test sa zameriava na prítomnosť ribonukleovej kyseliny vírusu, pričom cielene vyhľadáva unikátne gény práve SARS-CoV-2 vírusu, ktorý spôsobil pandémiu.

Postup bude nasledovný:

  1. Vyberieme jedného záujemcu/záujemkyňu o testovanie
  2. Dohodneme sa na mieste a termíne odberu spoločne s firmou Medirex
  3. Vyšetrenie prebehne formou výteru z hrdla a výteru z nosa
  4. Výsledok vyšetrenia Vám bude doručený SMS správou a e-mailom do 48 hodín

Podmienkou je mať k dispozícii auto, ktorým sa dopravíte na odberné miesto.

Čo je potrebné dodržať pred odberom?

  • Minimálne 2 hodiny pred odberom sa nesmie jesť, piť, fajčiť, žuť žuvačku, používať kvapky alebo spreje do nosa a do hrdla, umývať si zuby a používať ústnu vodu.
  • Zabezpečte si ochranu tváre rúškom.
  • Identifikujte sa platným občianskym preukazom.
  • Príďte presne na objednaný čas na zvolené odberové miesto.
  • Riaďte sa pokynmi personálu pri vstupe na testovacie odberové miesto.
  • Testovanie na ochorenie COVID-19 je určené pre ľudí od 15 rokov. V prípade, ak pacient ešte nemá 18 rokov, je potrebné, aby prišiel v sprievode zákonného zástupcu, ktorý udelí súhlas na odber biologického materiálu svojho dieťaťa.

Aktuálne miesta odberov

Testovanie je momentálne dostupné v Bratislave, Nitre, Malackách, Košiciach, Trnave a Poprade.

Testovanie jedného vybraného človeka prebehne po Veľkej noci podľa dohody v Košiciach. Ozvite sa nám a spoločne našim čitateľom priblížime priebeh testovania.

Napíšte nám email na info@akcnezeny.sk a už v budúcom týždni – v stredu po Veľkej noci vyberieme jedného záujemcu, ktorý sa pôjde otestovať. 

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu