Top autá obľúbené medzi ženami

0
Top autá obľúbené medzi ženami

Hovorí sa, že muži vyberajú rozumom a ženy srdcom. Platí to aj pri výbere nového automobilu? Podľa akých kritérií si svojich motorových miláčikov vyberajú ženy? Líšia sa vôbec od svojich drsnejších polovičiek? Aj na tieto otázky z motoristického sveta vám odpovieme.

Svet motorového priemyslu ovládajú vo väčšej miere muži. Rozhodne ale neplatí, že ženy nemajú na túto tému čo povedať. Naopak, ich pohľad môže byť veľmi nápomocný nielen pri výbere rodinného auta.

Všeobecne dbajú ženy viac na bezpečnosť a pohodlie. Pri predaji áut rodinného typu tak majú hocikedy oveľa viac vecných poznámok, než keď sa nákupu ujmú muži. Čo sa týka estetiky, môže byť dôležitým faktorom farba, elegancia vozidla i celkový dizajn. Otázky vzhľadu, ale nie sú ľahostajné ani mužom. Narozdiel od žien, ktoré sa neboja výraznejších trendy farieb, dávajú muži prednosť čiernej alebo striebornej klasike.

Na detailoch záleží

Pri predaji áut často rozhodujú na prvý pohľad maličkosti, ktoré sú ale pre samotnú jazdu kľúčové. Ako dobre sa drží volant? Dá sa pohodlne nastaviť sedadlo aj pre vodičov menšieho vzrastu? Je batožinová časť dobre prístupná pri vyberaní nákupov alebo kočíka? Je kufor dostatočne veľký na objemné nákupy a bez problémov doň vlezie aj synova florbalová hokejka či dcérin bicykel?

Ženy ocenia vychytávky

Z prieskumu vyplýva, že nežnejšie pohlavie extra ocení automobilové vychytávky. Novším modelom by nemali chýbať asistenčné systémy pre ľahké parkovanie alebo adaptívny tempomat. Ako je vidieť, technické náležitosti hrajú pri výbere jasnú úlohu. Rozhodne neplatí, že čím menšie a farebnejšie autíčko žena dostane, tým spokojnejšia bude. Naopak sa medzi najväčších favoritov „ženských áut“ radia spoľahlivé SUV modely.

Sláva víťazom

Anketa „Ženské svetové auto roka“ alebo Women’s World Car Of The Year vyberá každý rok víťazné vozidlá až zo šiestich kategórií. Odborná porota tento rok volila zo 65 modelov, ktoré boli uvedené na trh od 1. januára do 31. decembra 2021. Výsledky ankety potom na celom svete ovplyvnia predaje áut na pohlavie nehľadiac.

Víťazi v jednotlivých kategóriách

  • Mestské vozidlá: Peugeot 308
  • Rodinné SUV: Kia Sportage
  • Veľké vozidlá: Ford Mustang Mach-E
  • Veľké SUV: BMW iX
  • Výkonné športové vozidlá: Audi e-Tron GT
  • Štvorkolky 4X4 & Pick Up: Jeep Wrangler 4×4

 

Čo hovoríte na víťaza? My by sme si rozhodne vybrali!

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu