Toto sú prvé veci, ktoré si hostia všimnú, keď prídu do vášho domova, hovoria odborníci

0
Toto sú prvé veci, ktoré si hostia všimnú, keď prídu do vášho domova, hovoria odborníci

Pozvanie hostí k vám domov by malo byť zábavné, no ľahko sa môže zmeniť na stresujúci zážitok. Pred príchodom návštevníkov si pravdepodobne budete chcieť obliecť reprezentatívne oblečenie, upratať si priestor a uistiť sa, že je tam veľa chutného občerstvenia.

Ale ak chcete naozaj urobiť dobrý dojem, mali by ste zvážiť, ako váš domov vyzerá z pohľadu cudzieho človeka. Neviete, ako na to? Neboj sa. Odborníci na bytový a interiérový dizajn nám povedia prvé veci, ktoré si ľudia na vašom dome všimnú. Urobte si v nich poriadok a vaši pozvaní hostia si to zapamätajú.

Pach

Hneď ako vaši hostia otvoria dvere, privíta ich vôňa vášho priestoru – a je to na vás, či vonia ako čerstvo upečené sušienky alebo mačky. „To, ako vonia váš dom, je vždy prvá vec, ktorú si hostia všimnú,“ hovorí Joshua Blackburn, riaditeľ dizajnu a konštrukcie v Evolving Home. „Aj keď site možno zvyknutý na to, ako vonia váš dom, vašich návštevníkov to môže odradiť.“

Našťastie existujú jednoduché spôsoby, ako veci vylepšiť. Blackburn navrhuje otvorenie okien, aby vpustil čerstvý vzduch alebo vriacu vodu s citrusovými šupkami. Môžete tiež zapáliť obľúbenú sviečku alebo nastaviť difuzér.

Andra DelMonico, hlavná interiérová dizajnérka pre Trendey, odporúča vyhnúť sa ťažkým parfumom a príliš kvetinovým vôňam, ktoré by mohli pôsobiť, že niečo zakrývate. Namiesto toho skúste niečo čerstvé ako citrusy, vanilku, rozmarín, tymian alebo bazalku. „Všetky sú upokojujúce a príjemné,“ hovorí.

Prečítajte si: Týchto 7 chýb pri upratovaní môže zničiť váš domov

Neporiadok

Ukázalo sa, že vaša mama mala možno pravdu, keď trvala na tom, že pred príchodom hostí uprace každú izbu v dome. „Ak máte všade hromady vecí, a váš domov je zaprataný a špinavý, môže to byť pre návštevníkov nepríjemné,“ hovorí DelMonico.

Opäť je tu jednoduchá oprava: odstráňte neporiadok. Najprv vyhoďte do koša alebo darujte veci, ktoré nepoužívate alebo nepotrebujete. Potom nájdite úložné riešenie pre zostávajúce predmety, aby neboli vonku. „Cieľom je vyčistiť rovné povrchy a otvoriť podlahovú plochu,“ hovorí. „Chcete predviesť svoj nábytok a výzdobu, nie neporiadok na ňom.“

Osobné dotyky

Vyčistenie neporiadku neznamená, že váš priestor bude zbavený osobnosti. V skutočnosti by to malo byť presne naopak. „Nemôžem preceňovať dôležitosť fotografického umenia a dekorácie na oživenie priestoru a pritiahnutie očí hostí k malým detailom vášho domova,“ hovorí Christy Biberich, interiérová dizajnérka a zakladateľka Christy B. Home.

Biberich navrhuje veci, ako sú zarámované fotografie, umenie a doplnky, ako sú vankúše a police na knihy. „Tieto drobné dotyky pozdvihnú váš priestor a pritiahnu k nim zrak vášho hosťa – a vašu dizajnovú zdatnosť,“ hovorí. „Dajú sa ľahko vytvoriť a pravdepodobne máte položky potrebné na ich úpravu vo vašej domácnosti.“ Nielenže budú tieto kúsky vyzerať fantasticky, ale môžu poslúžiť aj ako zábavné začiatky konverzácie, keď k nim pozvete spoločnosť.

Prečítajte si: Koľko času strávia Slováci upratovaním?

Prach a špina

Nakoniec by ste mali vykonať dôkladné upratanie domu pred príchodom hostí. Paige Anderson, interiérová dizajnérka v Nitido Design, navrhuje začať od základov, ako je uistenie sa, že váš nábytok a dekor sú na správnom mieste. Ak má napríklad pohovka tendenciu kĺzať sa po miestnosti, musíte ju napraviť tak, aby stála v rovnej línii.

„Keď to urobíte, vaša izba bude vyzerať profesionálnejšie a priestrannejšie,“ hovorí. Potom prejdite na menšie kroky, ako je upratovanie kuchyne, utieranie prachu a vysávanie. Vďaka každej z týchto úloh bude váš domov vyzerať a cítiť sa sviežo – vďaka čomu sa hostia budú cítiť pohodlne a vítaní, aby sa usadili a vychutnali si skvelú návštevu.

Zdroj: bestlifeonline.com

žiadne príspevky na zobrazenie