Trendy krásy vo svete: Rituály krásy a trendy z rôznych kultúr po celom svete

0
Trendy krásy vo svete: Rituály krásy a trendy z rôznych kultúr po celom svete
freepik.com

Krása je univerzálny jazyk, no definícia krásy sa v jednotlivých kultúrach výrazne líši. Na celom svete si rôzne spoločnosti vytvorili jedinečné rituály krásy a trendy, ktoré odrážajú ich tradície, hodnoty a estetiku.

V tomto článku sa vydáme na cestu za objavovaním trendov krásy z rôznych kultúr po celom svete a predstavíme praktiky, ktoré formujú vnímanie krásy v rôznych spoločnostiach.

Japonsko: Snaha o bezchybnú pleť

V Japonsku je starostlivosť o pleť povýšená na umeleckú formu so silným dôrazom na dosiahnutie čistej a žiarivej pleti. Japonská kozmetická rutina, známa ako „nihonka“, zvyčajne zahŕňa viacero krokov vrátane dvojitého čistenia, exfoliácie, tonizácie, hydratácie a ochrany pred slnkom.

Prísady, ako sú ryžové otruby, zelený čaj a saké, sú často začlenené do produktov starostlivosti o pleť pre ich hydratačné a rozjasňujúce vlastnosti. Okrem toho sa na podporu krvného obehu a udržanie mladistvého vzhľadu pokožky používajú techniky masáže tváre ako „kobido“.

India: Ajurvédske rituály krásy

V Indii je krása hlboko prepojená s ajurvédou, starým systémom holistického liečenia. Ajurvédske rituály krásy zdôrazňujú rovnováhu mysle, tela a ducha pomocou prírodných ingrediencií na výživu pokožky a vlasov.

Tradičné kozmetické procedúry zahŕňajú „ubtan“, pastu vyrobenú z bylín, korenia a obilnín, ktorá sa aplikuje na pokožku na čistenie a exfoliáciu. Olejovanie vlasov kokosovým alebo sezamovým olejom je tiež bežnou praxou, o ktorej sa predpokladá, že podporuje rast vlasov a posilňuje vlasovú pokožku.

freepik.com

Brazília: Prijímanie prirodzenej krásy

V Brazílii sa oslavuje rozmanitosť a veľký dôraz sa kladie na prírodné krásy. Brazílsky ideál krásy je často spájaný s slnkom pobozkanou pokožkou, hustými vlasmi a pekne vyformovanou postavou. Rutiny starostlivosti o pleť zvyčajne uprednostňujú hydratáciu a ochranu pred slnkom vzhľadom na tropické podnebie Brazílie.

Rituály starostlivosti o vlasy môžu zahŕňať ošetrenie s prísadami, ako je kokosové mlieko alebo babasový olej (z palmy babassu), ktoré vyživujú a zvlhčujú vlasy. Okrem toho, body positivity a sebavedomie sú ústredným bodom brazílskeho ideálu krásy, ktorý podporuje kultúru sebalásky.

Južná Kórea: Fenomén K-Beauty

Južná Kórea sa stala synonymom globálneho fenoménu tzv. K-beauty, ktorý sa vyznačuje inovatívnymi výrobkami starostlivosti o pleť a prepracovanými kozmetickými postupmi. K-beauty zdôrazňuje dosiahnutie „sklenenej pokožky“, orosenej, žiarivej pleti, ktorá vyzerá hladko a priesvitne.

Populárne zložky starostlivosti o pleť zahŕňajú slimačí mucín, včelí jed a fermentované extrakty, známe svojimi hydratačnými vlastnosťami a vlastnosťami proti starnutiu. Pleťové masky, esencie a ampulky sú neoddeliteľnou súčasťou K-beauty režimu, ktorý ponúka cielené riešenia pre špecifické problémy pleti.

Prečítajte si aj: DIY triky a domáce recepty na luxusné ošetrenie pleti vlastnými rukami

freepik.com

Maroko: Zažité tradície krásy

V Maroku sú rituály krásy hlboko zakorenené v tradícii a ovplyvnené bohatým kultúrnym dedičstvom krajiny. Arganový olej, často označovaný ako „tekuté zlato“, je základným kameňom marockej krásy, cenený pre svoje výživné a regeneračné vlastnosti.

Ženy v Maroku používajú arganový olej na zvlhčenie pokožky, úpravu vlasov a posilnenie nechtov. Okrem toho rituály hammam, zahŕňajúce parné kúpele, exfoliáciu a masáže, sú neoddeliteľnou súčasťou marockej kultúry, podporujú relaxáciu a omladenie.

Tip redakcie

Ak sa chcete priblížiť k luxustnej starostlivosti o pleť, akú majú v iných krajinách, môžete siahnuť po certifikovanej prírodnej kozmetike ANNEMARIE BÖRLIND.

Denný liftingový krém NATUROYALE je určený ako každodenná starostlivosť o náročnú zrelú pleť. Stimuluje v pokožke jej prirodzenú regeneráciu, intenzívne ju hydratuje a posilňuje jej kolagénový reťazec, čím viditeľne zlepšuje jej pevnosť a znižuje hĺbku vrások. Navyše má normalizačný efekt na pigmentáciu pokožky, čo znamená, že zmierňuje už existujúce pigmentové škvrny a zabraňuje vzniku nových.

Tento unikátny denný krém určený pre zrelú pleť obsahuje len tie najvzácnejšie ingrediencie z prírody v prvotriednej kvalite. Patentovaný prírodný Biolifting complex zo vzácnej bielej hľuzovky, botanickej kyseliny hyalurónovej a vitamínov aktivuje vlastné procesy regenerácie pokožky, vitalizuje látkovú výmenu a zvyšuje vlhkosť, aktivuje vlastnú tvorbu kolagénu a zmenšuje hlĺbku vrások.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu