Požiar v Českom Švýcarsku sa rozšíril k Nemecku. Ohnísk pribúda, ale Pravčická brána je v poriadku (foto+video)

0
Požiar v Českom Švýcarsku sa rozšíril k Nemecku. Ohnísk pribúda, ale Pravčická brána je v poriadku (foto+video)

29.7.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 29. júla 2022, 10:10

V Národnom parku České Švýcarsko pokračuje hasenie rozsiahleho lesného požiaru. Oheň stále nie je pod kontrolou, ale podarilo sa zastaviť jeho šírenie. Hasiči ho držia na ploche päť krát dva kilometre, informuje spravodajská televízia ČT24.

Požiarnici tiež zlikvidovali ohnisko pri prírodnej pamiatke Pravčická brána, ktorá vraj zostala nepoškodená. Po novom tam už natiahli hadice, aby prípadne mohli zakročiť skôr, ako by tam prileteli vrtuľníky.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Lesný požiar v Českom Švýcarsku (fotografie

Pribúdajú stále nové ohniská

V noci sa oheň šíril pozdĺž rieky Kamenice smerom do Nemecka, ale ráno sa ho podarilo zastaviť. Podľa hovorcu hasičov v oblasti stále pribúdajú nové ohniská a oheň sa často obnoví na uhasených miestach.

Priľahlú obec Janov, na rozdiel od iných v oblasti, zatiaľ nie je potrebné evakuovať, lebo oheň je dostatočne vzdialený. Hasiči v okolí podľa ČT vysekali a vybagrovali lúky, aby skomplikovali cestu ohňu.

Talianske lietadlá sa musia vrátiť

V noci do obce Hřensko prišiel kamión Správy štátnych hmotných rezerv, ktorý na miesto priviezol ďalšiu hasičskú techniku. Pri hasení požiaru, ktorý pohltil stovky hektárov lesa, majú požiarnici z viacerých českých krajov pomoc aj zo zahraničia, vrátane Slovenska.

Riaditeľ Hasičského záchranného zboru Vladimír Vlček pre ČT vo štvrtok povedal, že dve talianske lietadlá Canadair sa však musia v piatok vrátiť do Talianska, kde je ich treba na hasenie tamojších požiarov. V piatok ich vystriedajú dve podobné lietadlá zo Švédska, z ktorých každé pojme 3 000 litrov vody.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Lesný požiar, Požiar v Českom Švýcarsku
Zdroj: Webnoviny.sk – Požiar v Českom Švýcarsku sa rozšíril k Nemecku. Ohnísk pribúda, ale Pravčická brána je v poriadku (foto+video) © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu