Toto sú najhoršie miesta v lietadle, hovoria leteckí experti

0
Toto sú najhoršie miesta v lietadle, hovoria leteckí experti

Od nákladov na batožinu až po vylepšenia sedadiel, mnohé letecké spoločnosti budú pracovať so samostatnými poplatkami a spoplatneniami akýmkoľvek spôsobom. Niektorí cestujúci sa pravdepodobne rozhodnú, že za určité možnosti sa neoplatí platiť viac, ale možno by ste mali zvážiť prihodiť pár dolárov navyše, aby ste sa uistili, že si môžete vybrať svoje vlastné sedadlo.

Po rozhovore s odborníkmi na lietanie sme zistili úplne najhoršie miesto na sedenie v lietadle. Čítajte ďalej a zistite, ktorému miestu by ste sa mali vyhnúť, keď budete nabudúce cestovať.

Najhoršie miesto na oddych v lietadle je zadná časť

Ak ste si sadli do zadnej časti lietadla, pravdepodobne vás čaká stresujúce obdobie. Podľa leteckých expertov je to najhoršie miesto na sedenie, ak chcete pokojný a pohodový let. Phil Dengler, letecký expert a spolumajiteľ spoločnosti The Vacationer, hovorí, že táto oblasť pravdepodobne poskytne húpavú jazdu, pretože je najďalej od krídel.

Z lietadla tiež zvyčajne odchádzate posledný, čo môže byť stresujúce, ak máte prestupný let. „Kúpeľne sú tiež vzadu, čo znamená, že potenciálne nepríjemný zápach, ako aj ľudia v rade, čo spôsobuje preťaženie,“ hovorí Dengler.

Nicole Hunter, odborníčka na cestovanie a zakladateľka cestovateľského webu Go Far Grow Close, tiež poznamenáva, že sedadlá v úplne poslednom rade lietadla sa nesklápajú, pretože je tam stena, ktorá tomu bráni. To však môže platiť aj v inom rade. „Sedadlá v poslednom rade každej sekcie sa často nesklápajú alebo nie sú úplne sklopné, keď sa v lietadle prechádza z jednej sekcie do druhej,“ vysvetľuje Hunter.

pixabay.com

Najhoršie miesto z bezpečnostných dôvodov je uprostred

Ak ste skôr nervózny z lietania, možno sa viac obávate o bezpečnosť svojho letu ako o relax – najmä ak necestujete na dlhú dobu. V takom prípade môže mať najhoršie sedadlo v lietadle pre vás iný význam.

Michelle O’Donnell, bývalá cestovná kancelária a zakladateľka cestovnej webovej stránky Brit Adventures, hovorí, že najhoršou oblasťou pre vás z hľadiska núdzovej situácie v lietadle je stred. „Z hľadiska bezpečnosti je najhoršie sedadlo, na ktorom sa dá sedieť, ak by došlo k havárii lietadla, sedadlo v strednom rade v strednej časti lietadla. Miera úmrtnosti v tejto časti mnohých analyzovaných nehôd je pomerne vysoká,“ vysvetľuje O’Donnell.

„Zatiaľ čo šance na prežitie leteckej havárie sú výrazne vyššie, ak sedíte v zadnej časti lietadla na tých „menej žiaducich“ sedadlách.“

Prečítajte si: Aký typ oblečenia by ste si v žiadnom prípade nemali vziať do lietadla?

Ak chcete mať čo najväčší výber miesta, kde sedíte, rezervujte si let skôr

Pokiaľ ide o získanie požadovaného sedadla, čo najskoršia rezervácia letu bude znamenať rozdiel. A vo viacerých spoločnostiach, ak si vyberiete checkin dopredu a priplatíte si, môžete si zvoliť sedadlo, aké chcete. Podľa The Points Guy sa odporúča rezervovať si vnútroštátne lety jeden až štyri mesiace vopred, zatiaľ čo medzinárodné lety by ste si mali rezervovať približne šesť mesiacov vopred. Tak to však funguje v Amerike, v Európe úplne postačí rezervácia 4 mesiace pred medzinárodným letom.

Ak si rezervujete u leteckej spoločnosti, ktorá vám účtuje poplatky za výber sedadiel alebo nepridelí sedenie – ako Allegiant Air, Spirit Airlines, Southwest Airlines alebo Ryanair – online registrácia čo najskôr vám poskytne väčšiu šancu vybrať si sedadlo alebo zabezpečenie lepšieho sedadla.

„Ak si ceníte pohodlie, odporúčame vám rezervovať si včas a pred výberom sedadla použiť ako referenciu mapy sedadiel pre konkrétne lietadlo,“ hovorí Eric Sakawsky, generálny riaditeľ Worldgo Travel Management. „Nájdite uličku alebo sedadlo pri okne blízko krídel a ďaleko od akejkoľvek prepážky. Seat Guru je vynikajúci zdroj, ktorý vám pomôže vo fázach plánovania.“

pixabay.com

Môžete sa presunúť aj počas letu

Ak však skončíte na zlom sedadle, existujú spôsoby, ako si cestu spríjemniť. Keďže dopyt po letoch sa neustále zvyšuje, pravdepodobnosť, že dostanete menej žiaduce miesto, je vysoká. Alex Malebranche, letecký expert a zakladateľ spoločnosti PlaneAhead, hovorí, že prvým krokom, ktorý treba urobiť, keď sedíte na zlom sedadle, je opýtať sa letušky, či sa môžete presunúť na pohodlnejšie miesto, pokiaľ let nie je vyplnený.

Ak sa nemôžete hýbať, existuje niekoľko spôsobov, ako si cestu spríjemniť. „Ak máte pridelené tieto miesta, najlepším tipom, ako nájsť počas letu čo najväčší komfort, je zoznámiť sa s oblasťou,“ hovorí Malebranche.

„Udržiavajte osobné veci na minime, čo znamená, že čo najviac osobných vecí (tašky, príručné batožiny atď.) si uložte do priestoru nad hlavou, aby bol priestor pred sedadlom otvorený. To umožňuje ľahký pohyb pri vstávaní a vystupovaní z vášho sedadla a zároveň poskytuje viac zábavy a priestoru pre iných pasažierov, ktorí sedia okolo vás. Keď si uvedomíme ostatných a ich pohodlie, je pravdepodobné, že si budú viac uvedomovať aj naše pohodlie.“

Zdroj: bestlifeonline.com

žiadne príspevky na zobrazenie