Tri skvelé benefity ženského priateľstva

0
Tri skvelé benefity ženského priateľstva
Foto: pixabay.com

O priateľstve sa toho už popísalo mnoho, a tak sa zdá, že nie je o čom písať. Priateľstvo je vzácny dar, ktorý by sme si mali vážiť a nebrať ho ako niečo samozrejmé. A preto je dôležité uvedomiť si, že obohacuje náš život a bez dobrého priateľa by bol smutný a nevľúdny. A zvlášť medzi ženami je to mimoriadne silné puto. Prináša nám, ženám, tieto benefity:

Pochopenie a povzbudenie

Kde inde nájdete toľko podpory, vzájomného zdieľania, ochoty pomôcť, i vypočuť trápenia a starosti. Je mylné sa domnievať, že každá má dosť svojich problémov, a tak jej nebudeme prikladať ešte aj naše. Ženy to tak vôbec nevnímajú, ba práve naopak, zdieľané starosti sú polovičné a zdieľané radosti sa násobia. A keď sa rozídu s priateľom, zavolajú si aj o pol noci.

Možnosť sa vyrozprávať

Ženy sa najlepšie zbavia napätia rozprávaním. Niekedy to nie je možné s manželom alebo priateľom, lebo muži to majú inak. Ponúkajú hneď riešenie, a my ženy sa potrebujeme niekedy len vyrozprávať, skrátka to dostať zo seba von. A hneď je nám ľahšie na duši.

Prečítajte si aj článok o efektívnom networkingu

kamosky
Foto: pixabay.com

Podpora

Mnohé ženy medzi sebou rady súperia, v čom je ktorá lepšia. Ale tu už nejde o priateľstvo. V naozaj úprimnom priateľstve sa ženy vzájomne podporujú a nekladú si polená pod nohy. Tešia sa z úspechov tej druhej a pomáhajú si. Možno to vidieť napríklad na sociálnych sietiach – keď si navzájom lajkujú a zdieľajú príspevky. Alebo má jedna workshop alebo vystúpenie a druhá ju tam príde podporiť.

Ako je to so spoločnými stretkami?

Azda môžeme mužom závidieť len jednu vec. Keď oni potrebujú rozprávať (áno, aj oni to občas potrebujú), zavolajú kamarátovi, či nejde na pivo a behom hodiny sa stretnú. My ženy sa potrebujeme dohodnúť aj mesiac vopred, lebo rodina, lebo deti, atď… Veď to poznáme všetky. O to viac a srdečnejšie si potom naše babince užívame!

žiadne príspevky na zobrazenie