Ukrajina a Švédsko sa dohodli na spolupráci, plánujú vyrobiť tisíc bojových vozidiel CV-90

0
Ukrajina a Švédsko sa dohodli na spolupráci, plánujú vyrobiť tisíc bojových vozidiel CV-90

11.9.2023 (SITA.sk) – Ukrajina a Švédsko plánujú spoločne vyrobiť tisíc bojových vozidiel CV-90 švédskej proveniencie. Oznámila to námestníčka ukrajinského ministra obrany Hanna Maľarová. Podľa jej slov sa obe krajiny na spoločnej výrobe dohodli, ale neposkytla nijaké podrobnosti o časovom pláne produkcie. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Bojové vozidlá pechoty CV-90 sú označované za najlepšie bojové vozidlá na svete,“ povedala Maľarová. „Tieto vozidlá, ktoré sú navrhnuté a vyrábané vo Švédsku, majú všetko, čo majú moderné bojové vozidlá mať,“ pokračovala námestníčka ministra obrany a dodala, že chránia posádku pred streľbou z ručných zbraní, pred šrapnelmi, výbuchmi mín, delostreleckou paľbou a pred útokmi dronmi.

Prvé vozidlá CV-90 podľa Maľarovej prišli na Ukrajinu počas tohtoročného leta a už sú na frontovej línii pri meste Lyman v Doneckej oblasti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: bojové vozidlá, donecká oblasť, Medzinárodná spolupráca, námestníčka ukrajinského ministra obrany, rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Ukrajina a Švédsko sa dohodli na spolupráci, plánujú vyrobiť tisíc bojových vozidiel CV-90 © SITA Všetky práva vyhradené.

žiadne príspevky na zobrazenie