Ukrajina dáva do pozornosti hrozivú vec: Naozaj skončili ukrajinské deti na Sibíri?

0
Ukrajina dáva do pozornosti hrozivú vec: Naozaj skončili ukrajinské deti na Sibíri?
Ilustračná snímka

Kyjev obviňuje Moskvu z nelegálnych adopcií detí, ktoré boli premiestnené v dôsledku vojny. O celej záležitosti informoval The Guardian.

„Ruská federácia naďalej unáša deti z územia Ukrajiny a zabezpečuje ich nezákonnú adopciu ruskými občanmi,“ uviedlo ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí. Nemá sa to však týkať “iba” detí. Ukrajina už od začiatku vojny dávala do pozornosti deportácie jej občanov do Ruska. Žiaľ, postihnúť to malo aj ich potomkov.

Ukrajinské hlavné mesto taktiež informovalo o počte detí, ktoré mali skončiť v cudzích rukách. Z Mariupola ich malo byť nelegálne premiestnených vyše 1000. Môžu sa nachádzať v oblasti Sibíra, a to konkrétne v Ťumeni, Irkutsku, Kemerove a Altajskom kraji.

To však nie je všetko. Podľa ďalších informácií, ktoré získala Ukrajina od úradov v Krasnodare, sa má nachádzať viac ako 300 detí „špecializovaných ústavoch“. Doposiaľ nie je známe, čo toto označenie presne znamená.

Viaceré príbehy z Mariupolu vám už len pri čítaní vyvolajú zimomriavky. Ľudia tam museli znášať neúprosné ostreľovanie, počas ktorého ich malo zomrieť približne 20 000. Nehovoriac o žalostných podmienkach na život. Najnovšie sme priniesli príbeh statočnej Halyny, ktorej sa odtiaľ spolu s rodinou podarilo ujsť. Prešli si však úplným peklom. Viac sa dozviete TU.

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu