Upratanie knižnice vám môže zarobiť stovky. O odvoz sa postará Knihotaxi

0
Upratanie knižnice vám môže zarobiť stovky. O odvoz sa postará Knihotaxi

Máte doma nepotrebné knihy? Zarobte si. Zavolajte si Knihotaxi, knihy bude odvážať v Bratislave počas celého januára.

Už druhýkrát vyrazí do bratislavských ulíc Knihotaxi knižného secondhandu Knihobot. Od ľudí bude odvážať prečítané a nechcené knihy. V Knihobot potom knihy nafotia a dajú do predaja. Potom čo sa predajú, obdržia pôvodní majitelia kníh peniaze z predaja.

„Každý január si dávame predsavzatia. Jedným z nich môže byť aj vytriedenie knižnice,“ glosuje Tereza Kohutová, marketingová riaditeľka Knihobot a pokračuje, „Jej čistku často odkladáme a začiatok roku môže byť dobrou príležitosťou začať. A aby mali čitatelia všetko čo najjednoduchšie, rozhodli sme sa im poslať kuriéra až ku dverám.“ Prostredníctvom Knihotaxi je možné poslať ďalej aj knižné darčeky, ktorými sa Ježiško na Vianoce netrafil do vkusu. V Knihobot ale uvítajú všetky knihy v dobrom stave vydaných v posledných 30 rokoch.

Za meter kníh môžete dostať aj dve stovky eur

Motiváciou poslať knihy ďalej môže byť okrem upratania si knižnice aj zárobok. Za predané knihy vypláca Knihobot 60 % z predajnej ceny knihy mínus 1,19 €. Predávajúci získa najviac za knihy, ktoré sa už nedajú nikde zohnať a ich hodnota tak rastie. Žiadané sú tiež odborné knihy alebo prvé vydania. „Keď do Knihobot pošlete meter knižnice, môžete zaňho dostať aj 160 eur – samozrejme vždy záleží na aktuálnom dopyte a situácii na knižnom trhu,“ komentuje Dominik Gazdoš, zakladateľ Knihobot.

Podľa Knihobot väčšina ľudí potrebuje konkrétny impulz, aby knihy vytriedila a poslala ďalej. „V rámci našich zákazníckych prieskumov, čitatelia opakovane zmieňujú, že konkrétny termín odvozu kníh je pre nich veľkou motiváciou. Aj preto pravidelne spúšťame Knihotaxi, napriek tomu, že je možné si u nás kuriéra bežne objednať počas celého roka,“ popisuje Tereza Kohutová.

A že knihy z druhej ruky stúpajú na obľube dokazujú aj čísla. Za minulý rok zarobili ľudia predajom kníh viac ako 3 milióny eur a do obehu poslali celkom 1,3 milióna kníh. „Secondhand je skrátka výhodný pre obe strany. Pri nákupe ušetríte, a zarobíte, keď pošlete nepotrebné veci ďalej,“ dodává Dominik Gazdoš.

Knihotaxi je možné si objednať v rámci Bratislavy na konkrétny čas až do 31.januára. Knihy nie je potreba nijak baliť, stačí ich priniesť kuriérovi v ruke.

Ako Knihotaxi funguje?

  • Vyfotíte knihy (stačí jedna fotka všetkých kníh poskladaných do stĺpca alebo na polici) a fotku cez jednoduchý webový formulár pošlete do Knihobot
  • V Knihobot posúdia, či sú knihy v dobrom stave a do niekoľkých hodín informujú záujemcu o tom, či si ich vezmú do predaja
  • Objednáte si Knihotaxi (Kuriéra je možné objednať do všetkých bratislavských lokalít)
  • Vyberiete si jeden z dvojhodinových blokov, v rámci ktorých k Vám potom Knihotaxi dorazí
  • Knihy, bez nutnosti zabalenia, odovzdáte vodičovi Knihotaxi
  • Čakáte na zárobok, ktorý vám príde, až sa vaša kniha predá

 

žiadne príspevky na zobrazenie