Ukradnite si tento rok jednu hodinu

0
Ukradnite si tento rok jednu hodinu

Začal sa nám nový rok a s ním všetky tie krásne idealistické predsavzatia a plány.

Schudnem.

Zmením prácu.

Napíšem knihu.

Lenže všetky tieto naše túžby tak akosi vyšumia do stratena. Lebo si ich len povieme alebo napíšeme na papier a postupne na ne zabúdame. Pretože máme všetky tie starosti, povinnosti, každodenný kolotoč, do ktorého spadneme a už sa k svojim predsavzatiam nevrátime. Zabúdame na seba. Ako ženy a mamy oveľa častejšie uprednostňujeme potreby našich blízkych pred našimi vlastnými. A potom skĺzame do stereotypu a sme frustrované, že nič nestíhame a dookola robíme to isté. A nikdy nie pre seba.

https://www.instagram.com/p/BdXkodvF-md/?taken-by=nikkita_sk

Urobte to tento rok inak.

Povedzte si, čo naozaj chcete, čo vás spraví šťastnou – začať cvičiť, rozbehnúť svoje podnikanie, zoznámiť sa s inými ženami, začať písať váš vlastný blog.

A teraz príde to najdôležitejšie. Povedzte si, že každý jeden deň v tom nadchádzajúcom roku bude jedna hodina len vaša. A v tejto hodine budete robiť len to, čo vás robí šťastnou. Vysvetlite manželovi, že je pre vás dôležité nebyť len skvelou mamou, dobrou manželkou, ale potrebujete sa venovať aj sama sebe. Najskôr možno bude trošku frflať, bude to preňho niečo nové a nepoznané. Ale nevzdávajte sa a vyskúšajte to. Nájdite si spôsob, kedy a ako si tú hodinku pre seba nájsť. Alebo choďte spať o hodinku neskôr. Máte ich k dispozícii ešte 23 na to, aby ste stihli všetko, čo potrebujete. Nemusíte sa báť, vaše deti aj manžel to prežijú. A keď si zvyknú, že sa túto hodinku venujete sama sebe a ste vďaka tomu šťastnejšia a spokojnejšia, budú vás s radosťou podporovať.

Choďte si zabehať, dajte si skvelé latte s kamoškou v kaviarni, konečne si nalakujte nechty alebo si vezmite do postele tú novú knižku, ktorú odkladáte, lebo nemáte kedy čítať. Ak sa snažíte rozbehnúť svoje vlastné podnikanie, napíšte článok pre svoj blog, venujte sa socálnym sieťam alebo sa zapíšte na online kurz. Pokojne robte každý deň niečo iné. Ale neprestávajte a dodržte to, že tá hodina patrí len vám.

Za týždeň takto získate 7 hodín. Za mesiac 30 a za rok 360. Hodín.

To je akoby ste robili dva mesiace na trvalý pracovný pomer. Niečo, čo milujete, čo vás robí šťastnou a čo vám pomáha. Teda nielen vám, ale celej vašej rodine. Pretože šťastná žena vytvára šťastné prostredie pre svojich blízkych. Či je to priateľ, manžel alebo deti.

Robte tento rok viac vecí, ktoré vás robia šťastnou. Ukradnite si tú hodinu. Zaslúžite si ju.

https://www.instagram.com/p/BYWD0vfFL0Y/?taken-by=nikkita_sk

žiadne príspevky na zobrazenie