Už viete, kde si budete zapisovať svoje sny na rok 2022?

0
Už viete, kde si budete zapisovať svoje sny na rok 2022?

Diár je pomocník, ktorý vám pomáha pozerať sa výzvam priamo do očí. Pripraviť sa. Motivovať sa. Nastaviť si ciele. Stáva sa talizmanom aj nástrojom, ktorý vás vedie k istote, že budete spokojná na všetkých frontoch.

„Voľný čas a oddych sa snúbia s produktivitou, úspechom a radosťou z práce. A čoraz viac nás teší, že náše diáre spájajú oba tieto póly,“ hovorí zakladateľ značky remini, grafický dizajnér Karol Prudil.

Karol Prudil stojí za kvalitnými diármi remini, ktoré fungujú už od roku 2012. Hlavným cieľom značky je inšpirácia prázdnym listom papiera, sebareflexia a uchovávanie spomienok.

„Zapisovanie uchováva naše spomienky a dôležité fakty a zachytáva pohľad na nás samých v minulosti.“

Diáre sa vám nerozpadnú a ani nezničia

Diáre remini na rok 2022 sú vyrobené na Slovensku. Nejde o masovú výrobu, ale menšiu produkciu so záujmom nájsť si na trhu v ďalšom roku poctivé miesto.

Diáre sú šité, nerozpadnú sa, majú gumičku, kapsičku, záložku, skrátka všetko, čo pre svoje fungovanie potrebujú. Navyše vám spestria dni šťavnatou ilustráciou, vďaka ktorej ich neprehliadnete.

Pero len tak nestratíte a papier, ktorý odolá času

Unikátne dierované gumičky slúžia ako držiak písacej potreby, ktorú vďaka nemu nestratíte. Remini ich má dokonca patentované. Súčasťou vylepšenia je aj uchytenie gumičky cez 1 dierku v zadnej doske zápisníka, čo prináša väčšiu voľnosť pri manipulácii.

„Keď sa môžeme učiť, učme sa a zapisujme. Je to dobrá investícia.“

Papier je vyrobený z eukalyptových vlákien a so zreteľom na životné prostredie. Spoľahlivo postráži vaše spomienky po celé stáročia – je certifikovaný pre archivárov, takže pri správnom skladovaní odolá výkyvom vlhkosti, silnému svetlu, aj zmenám teploty.

Diáre na mieru

„Našu výrobu neustále obohacujeme, chystáme aj limitované edície zápisníkov a diárov na mieru a každá požiadavka na riešenie, aké sme zatiaľ neskúsili, je vítanou výzvou,“ hovorí Karol Prudil.

Robia aj diáre na mieru?

„Áno,“ odpovedá a vzápätí dodáva: „Ak robíme diáre na mieru, baví nás s klientom prebrať všetky aspekty výsledného diára, teda ako, kde a kedy sa bude používať, pretože vieme, že bude sprevádzať mnoho ľudí mnoho dní a čas je príliš drahý na to, aby sme si ho “dochucovali” nekvalitou.“

„Cena diáru rastie ako dobrému vínu.“

Udržateľnosť tkvie v ručnej práci

Remini pri tvorbe dizajnov spolupracuje s viacerými slovenskými ilustrátormi. Navyše, záležať si dajú aj na ekologickosti a udržateľnosti produktov:

  • využívajú aj zvyšky, ktoré by v bežnej polygrafickej výrobe skončili v koši, a pomer ručnej práce je oveľa vyšší ako v iných dielňach.
  • s pridanou hodnotou, spočívajúcou v ich remeselnej práci, sa zvyšuje kvalita a s tým súvisiaca cena, čo zabezpečí, že produkt neputuje do koša, ale jeho vlastník bude chcieť vyťažiť jeho hodnotu, a tak ho vloží do police medzi knihy.

„Možno sa stane námetom pre Pulitzerovu cenu,“ dodáva s úsmevom Karol Prudil.

Myšlienky v diároch na rok 2022:

Keď môžeme urobiť niekomu radosť či darovať, darujme. Vráti sa nám to.

Keď môžeme oddychovať, oddychujme. Budeme to potrebovať.

A keď sa môžeme učiť, učme sa a zapisujme. Je to dobrá investícia.

Čítanie a písanie sú duševné aktivity, ktoré udržiavajú váš rozum aktívny a zdravý.

„Čistý papier je najinšpiratívnejšia vec, ktorú v remini poznáme,“ dodáva na záver Karol Prudil.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu