Užite si neopakovateľné vianočné trhy v európskych metropolách

0
Užite si neopakovateľné vianočné trhy v európskych metropolách

December je v plnom prúde a vianočné trhy sú miestom, kde sa stretávame s priateľmi aj s rodinou. Vychutnávame si horúci punč, či skvelé kulinárske špeciality. Krásne adventné chvíle si môžeme užiť na Slovensku alebo za vianočnou atmosférou vycestovať za hranice. 

Autor fotky: Elina Fairytale_Pexels

Neviete sa rozhodnúť, kam vyraziť? Máme pre vás zopár tipov, ako stráviť nezabudnuteľný predvianočný čas.

Viedenská zimná rozprávka pred radnicou

Varené víno, tradičné jedlá, remeselné stánky, hudba a jedinečná vianočná nálada. Toto všetko nájdete v rôznych častiach hlavného mesta Rakúska. Najväčší a najznámejší trh vo Viedni sa volá Wiener Wiehnachtstraum. Na námestí Rathausplatz vás privítajú stánky s vianočnými ozdobami, či typickými špecialitami. Vychutnáte si pečené gaštany, perníky, aj vianočný punč. Zamilovaní zájdu k srdcovému stromu a pre deti je pripravený vianočný svet s hrou ringel, betlehemský chodník, ale aj klzisko. Trhy stihnete navštíviť do 26. decembra. Vianočnú dedinku s detskou železnicou a curlingové ihriská nájdete na Maria-Thersian-Platz a na Stephansplatz vám chuťové poháriky pošteklia gurmánske regionálne výrobky. (Zdroj: https://www.wien.info/en)

Autor fotky: https://www.instagram.com/we.just.love.vienna/

Advent v Budapešti

Trhy v prekrásnej Budapešti, ktoré potrvajú do 31. decembra, sa nesú v znamení jedinečných maďarských špecialít. Ponuka tradičných výrobkov a dekorácií na trhu s názvom Karácsonyi vásár je aj tento rok bohatá. Až do posledného dňa tohto roka si tak môžete pochutiť na klobásach a maďarskom guláši. Chýbať nebude ani punč a pečené gaštany. Zima hlavnému mesta Maďarska skutočne pristane. (Zdroj: https://www.budapestinfo.hu/)

Prečítajte si: Skvelé linecké koláčiky z maslového cesta nielen na Vianoce

Vianoce v srdci Prahy

Praha patrí počas vianočných sviatkov už roky k najnavštevovanejším mestám Európy. Niet sa čomu čudovať. Tradičný trdelník, vysvietené historické mesto a typické drevené hračky vždy potešia. Trhy sa konajú na Staromestskom a Václavskom námestí. Neopakovateľnú atmosféru pražských Vianoc si v susedných Čechách vychutnáte aj počas Štedrého dňa a Silvestra. Vianočné trhy trvajú do 6. januára. (Zdroj: https://www.prague.eu/cs)

Autor fotky: https://www.instagram.com/praguetoday/

Čarovný Krakov

Jedny z najkrajších trhov nájdete v poľskom Krakove. Začnite na mieste, ktoré sa volá Rynek Glowny a je najväčším stredovekým námestím v Európe. Krásne osvetlené stánky sú zdobené vianočnými drevenými ozdobami, v ktorých sa predáva skutočne všetko. Vybrať darčeky pre svojich blízkych tu nebude problém. A užiť si nezabudnuteľný výlet do chutí, ktoré potešia nejedného gurmána, tiež nie. Odísť nesmiete bez toho, aby ste ochutnali kôprovú polievku, boršč, údený syr Oscypek zo Zakopaného a bigos, jedlo z čerstvej alebo kyslej kapusty, červeného mäsa, klobásy, údeného bôčika, húb a korenia. Ak sa rozhodnete pre Krakov, máte čas do 26. decembra. (Zdroj: https://lifeinkrakow.pl/)

Autor fotky: https://www.instagram.com/visitkrakow/

Gastronomický zážitok v Záhrebe

Vianočné trhy, ktoré v rokoch 2016 až 2018 trikrát po sebe získali status tých najlepších, môžete navštíviť v hlavnom meste Chorvátska. Trhy v Záhrebe sú jedinečným gastronomickým podujatím. V uliciach mesta sa nebudete vedieť odtrhnúť od stánkov plných miestnych dobrôt. V podstate celé mesto je jedným veľkým vianočným trhom, po ktorom jazdí vianočná električka. Ochutnáte kobasice, sarmu, štrukli, fritule a samozrejme varené vínko. Záhrebské vianočné trhy trvajú až do 7. januára. (Zdroj: https://www.zagreb.info/)

Prečítajte si: Pozor na predvianočný stres. Hrozí pri ňom návrat k zlozvykom<script>

Vôňa klobásky v Berlíne<script>

Na Alexanderplatz v centre Berlína sa môžete zúčastniť tradičného jarmoku, ktorý je spojením zábavy, stánkov s tradičnými remeselnými výrobkami a vôňou perníkov, vareného vína a bratwurstov. Neopakovateľným zážitkom je naživo vidieť najväčšiu vianočnú pyramídu vyzdobenú 5 000 svetielkami alebo sa povoziť na ruskom kolese a z vrcholu si užiť pohľad na osvetlené námestie. Trhy v nemeckom Berlíne sa konajú do 30. decembra. (Zdroj: https://www.visitberlin.de/en)

Autor fotky: zois-fotis_Pexels

Svetelná šou v Bruseli

Do 31. decembra sa budú zabávať aj návštevníci Bruselu. Krásne dláždené ulice a historické námestia mesta žijú 2 kilometre dlhým úsekom trhových domčekov, ale aj barov a reštaurácií. Tri najznámejšie námestia Grand-Place, Bourse, Place Sainte-Catherine a Marché aux Poissons sú zdobené farebnými svetlami. Všade hrá hudba a každý večer sa koná svetelná šou. Navštívte Belgicko, navštívte Brusel a budete vianočnou atmosférou doslova očarení. (Zdroj: https://www.brussels.be/tourism)

Autor fotky: amandanuneztejera_Pixabay

Vianočné trhy v Štrasburgu

Marché de Noël je stáročnou tradíciou. Vianočný trh vo francúzskom Štrasburgu priťahuje návštevníkov z celého sveta. Koná sa do 26. decembra a nájdete ho v okolí štrasburskej katedrály a námestia Place Kléber. Určite neodoláte alaskej kuchyni, praclíkom, klobásam, foie gras a flammekueche. Zahriať sa môžete napríklad výnimočnou horúcou čokoládou alebo chutným punčom. (Zdroj: https://www.visitstrasbourg.fr/en/welcome-in-strasbourg/)

Autor fotky: nastasyaday_Pixabay

Zdroj titulná foto: christmas-6849610_1280_Pixabay

žiadne príspevky na zobrazenie