Užite si vianočnú atmosféru kaviarní Starbucks aj u vás doma

S blížiacimi sa Vianocami prichádza obľúbená značka Starbucks s každoročnou limitovanou edíciou Holiday Favorites. Sviatočná edícia, rovnako ako minulý rok, mieri aj tento rok do obchodov. Spotrebitelia si ju tak môžu opäť vychutnať v pohodlí a bezpečí domova. Holiday Favorites okrem zrnkovej kávy ponúka aj kapsule pre kávovary Nespresso a pre kávovary NESCAFÉ Dolce Gusto. Novinkou je, že Starbucks navyše prichádza s vlastnými receptami, vďaka ktorým sa domáca príprava kávy premení na autentický zážitok ako z kaviarne.

Holiday Favorites

Edícia Holiday Favorites je vyrobená zo stredne praženej zmesi zrnkovej kávy Holiday Blend, ktorá vyniká najmä sladkou chuťou s podtónmi byliniek a javorového sirupu. Okrem klasickej zmesi kávy ponúka limitovaná edícia aj legendárne zimné Toffee Nut Latte s bohatou krémovou chuťou, príchuťou lieskového orieška a karamelu. Kávové kapsule Toffee Nut Latte sú kompatibilné s kávovarmi NESCAFÉ Dolce Gusto. Celá limitovaná edícia Holiday Favorites bude na pultoch obchodov dostupná do konca roka.

Nutmeg Latte – vianočná atmosféra ukrytá v šálke

Že sa vám doma kávu ako z kaviarne vytvoriť nikdy nepodarí? Nezmysel! Nové recepty od Starbucks urobia baristu z každého. Skúste napríklad neodolateľné Nutmeg Latte – pripravíte si ho len v 4 krokoch, ktoré vám nezaberú ani 5 minút!

Prečítajte si aj: Martin Karabiňoš: Najlepšia káva je tá, čo hosťovi chutí

Čo je potrebné:

  • 1 espresso Starbucks® Holiday Blend
  • 1 lyžica medu
  • 260 ml zohriateho mlieka
  • štipka nového korenia
  • štipka muškátového orieška
  • štipka škorice

Postup:

  1. Pripravte si espresso do svojho obľúbeného vianočného hrnčeka.
  2. Do zohriateho mlieka pridajte med a korenie.
  3. Korenené mlieko napeňte.
  4. Ušľahané mlieko nalejte do kávy.

Potom sa stačí už len pohodlne usadiť a naplno si vychutnať útulnú sviatočnú atmosféru.

Najväčší výrobca potravín a nápojov na svete

Nestlé je najväčším výrobcom potravín a nápojov na svete. Podniká v 189 krajinách sveta, zamestnáva 328 000 zamestnancov. Poslaním Nestlé je zvyšovať kvalitu života a prispievať ku zdravšej budúcnosti. Nestlé ponúka široké portfólio výrobkov a služieb pre ľudí ako aj pre ich domácich miláčikov. Ide o viac ako 2 000 značiek, od globálnych ikon, akými sú Nescafé alebo Nespresso, až po miestne značky. Základom podnikania Nestlé je stratégia rozvoja výživy, zdravia a vyváženého životného štýlu. Spoločnosť bola založená pred viac ako 150 rokmi  vo švajčiarskom Vevey, kde dodnes sídli. V Česku Nestlé vyrába vo svojich závodoch ZORA Olomouc a SFINX Holešov cukrovinky pod značkami Orion, Kofila, Margot, BonPari, JOJO atď. a v závode Krupka chladené a mrazené vegetariánske pokrmy pod značkou Garden Gourmet. Na Slovensku vyrába v závode Carpathia Prievidza široký sortiment kulinárskych výrobkov pod značkami Maggi a Carpathia. Viac na http://www.nestle.sk/.

Zrno, Nespresso – receptúra

Na oslavu Vianoc sme vytvorili špeciálnu zmes. Naša stredne pražená káva Starbucks® Holiday Blend prináša vrstvenú, vyváženú a sladkú chuť s tónmi bylín a javora. Skombinovali sme svetlé, latinskoamerické zrná s hladkými, zemitými indonézskymi zrnami a upražili ich tak, aby sme získali ich plnú chuť. Používame rovnako kvalitné zrná 100% kávy arabica ako v našich kaviarňach.

Titulná foto: pixabay.com