Aktuálna situácia na Slovensku – koľko prípadov koronavírusu je potvrdených?

0
Aktuálna situácia na Slovensku – koľko prípadov koronavírusu je potvrdených?

Aktuálne informácie o koronavíruse

15.3. Dnes pribudlo 17 nových prípadov. V súčasnosti máme 61 pozitívnych výsledkov testov na koronavírus. Vláda vyhlásila núdzový stav.

 • Bratislava – 5 prípadov
 • Trenčín – 5 prípadov: dvaja muži, dve ženy a jedno dieťa. Všetci sú v stabilizovanom stave. Časť je hospitalizovaná, časť v domácej izolácii.
 • Nitra – 3 prípady
 • Trnava – 1 prípad: muž je hospitalizovaný a po dohode s Univerzitnou nemocnicou v Bratislave bude prevezený do Bratislavy. Má cestovateľskú anamnézu, stav je stabilizovaný.
 • Nové Zámky – 1 prípad: žena v domácej izolácii, mala priamy kontakt s nakazeným.
 • Martin – 1 prípad: muž s cestovateľskou anamnézou, bol na kongrese v zahraničí.
 • Banská Bystrica – 1 prípad: 65-ročná žena nakazená členom rodiny.

14.3. Aktuálne máme na Slovensku 44 pozitívnych prípadov výsledkov testov na ochorenie COVID-19 a 1147 negatívnych. Národné referenčné centrum nahlásilo 12 nových pozitívnych vzoriek a 173 negatívnych.

Popis potvrdených prípadov:

Bratislava – 4 muži, 3 ženy

okres Bytča – 1 muž

okres Svidník – 1 muž

okres Senec – 2 ženy

okres Nové Zámky – 1 muž

13.3. Národné referenčné centrum pre chrípku na Úrade verejného zdravotníctva SR potvrdilo 11 nových pozitívnych vzoriek. K dnešnému dňu je 974 negatívnych výsledkov a 32 pozitívnych.

Spolu je tak 974 negatívnych výsledkov vzoriek a spolu 32 pozitívnych.

Stručný popis:

 1. muž, Bratislava, domáca izolácia,

 2. žena, Košice, domáca izolácia,

 3. chlapec, vyšetrený v detskej fakultnej nemocnici v Košiciach, domáca izolácia (Spišská Nová Ves)

 4. muž, Bratislava, domáca izolácia

 5. žena, hospitalizovaná v UN Martin

 6. muž, vyšetrený v UN Martin, domáca izolácia

 7. chlapec, vyšetrený v UN Martin, domáca izolácia

 8. žena, vyšetrená v UN Martin, domáca izolácia

 9. muž, vyšetrený v UN Martin, domáca izolácia

 10. muž, vyšetrený vo Fakultnej nemocnici v Trnave, je v domácej izolácii

 11. muž, vyšetrený vo Fakultnej nemocnici F.D. Roosevelta v Banskej Bystrici, hospitalizovaný

12.3. Na Slovensku bolo potvrdených21 prípadov! Testovaných bolo 832 vzoriek.

Prvým zo piatich posledných nakazených je muž narodený v roku 1979 s bydliskom v Bratislave, ktorý bol predtým v Miami. Ďalšou nakazenou je žena s dátumom narodenia v roku 1967, kolegyňa nakazenej učiteľky v škôlke. Treťou ženou je žena, ročník 1989, ktorá bola v Linzi v Rakúsku.

Štvrtou nakazenou je ďalšia kolegyňa nakazenej učiteľky z ružinovskej škôlky, ročník 1968. Piatou je žena narodená v roku 1992 s prechodným pobytom v Bratislave, ktorá bola v kontakte s infikovanými v škôlke.

12.3. Pribudlo ďalších 6 prípadov! Aktuálne je 16 nakazených.

Osoby sa nachádzajú v Bratislave. Dve sú hospitalizované, štyri osoby boli v priamom kontakte s potvrdeným prípadom ochorenia COVID-19 v bratislavskej materskej škole, ktorej boli nariadené karanténne opatrenia – prerušenie výchovno-vzdelávacieho procesu.

Hygienici majú ohniská nákazy podchytené a zabezpečujú všetky potrebné preventívne opatrenia. Národné referenčné centrum pre chrípku na Úrade verejného zdravotníctva SR priebežne vyšetruje ďalšie klinické vzorky.

Na regionálnych úradoch verejného zdravotníctva v SR sa posilňuje činnosť call centier. Aktuálne je verejnosti k dispozícii 36 telefonických liniek.  Nepretržitú činnosť majú nasledovné telefónne linky Úradu verejného zdravotníctva a regionálnych úradov verejného zdravotníctva:

 • Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky – 0917 222 682

11.3. Slovensko má ďalšie tri potvrdené prípady ochorenia COVID-19. Aktuálne je potvrdených 10 pozitívnych prípadov. Celkovo je 624 vzoriek negatívnych.

Tieto tri osoby pochádzajú z Bratislavy. Boli v úzkom kontakte s nedávno potvrdenými prípadmi ochorenia v Kittsee. Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Bratislave zabezpečuje všetky potrebné protiepidemické opatrenia na elimináciu rizika šírenia ochorenia.
Národné referenčné centrum pre chrípku na Úrade verejného zdravotníctva SR priebežne vyšetruje ďalšie klinické vzorky.

10.3. Pozitívnych prípadov je k dnešnému dňu celkovo 10, negatívnych vzoriek je 624.

9.3. Spolu 7 prípadov koronavírusu.

8.3. Na Slovensku máme spolu 5 pozitívnych prípadov, pribudli dva nové.

7.3. Ďalšie dva prípady. Na Slovensku máme doteraz známe výsledky v počte 339 negatívnych a 3 pozitívne.

6.3. Prvý prípad koronavirusu, 52-ročný muž.

Opatrenia a obmedzenia aj pre cirkev

Ústredný krízový štáb s účinnosťou od 10.3.2020 zakázal organizovať a usporadúvať hromadné podujatia, športovej, kultúrnej, spoločenskej či inej povahy po dobu 14 kalendárnych dní.

Ďalšie informácie o koronavíruse si môžete prečítať tu.

V slovenských kostoloch sa najbližšie dva týždne nebudú konať verejné katolícke bohoslužby.

Konferencia biskupov Slovenska (KBS) tak rešpektuje opatrenia v súvislosti s koronavírusom. Informoval o tom predseda KBS, Stanislav Zvolenský, na 95. plenárnom zasadaní KBS.

Ako uviedol, premiér Peter Pellegrini mu telefonicky oznámil rozhodnutie o zákaze zhromažďovania sa počas nasledujúcich dvoch týždňov s platnosťou od utorkového dňa. „Je to veľmi obmedzujúce pre činnosť cirkvi, ale pre dobro spoločnosti sme pripravení rozhodnutie rešpektovať,“ uviedol Zvolenský.

Maďarská vláda vyhlásila výnimočný stav

V Maďarsku tiež zrušili podujatia, ktoré sa konajú vo vnútri pre viac ako sto ľudí, v prípade vonkajších platí zákaz nad 500 osôb. Maďarsko aktuálne hlási 13 nakazených, väčšina z nich sú iránski študenti, ktorí sa nedávno vrátili z ich rodnej krajiny.

Zdroj: uvzrs.sk, webnoviny.sk

 
 
Predošlý Súťaž o fľašu waterdrop
Pokračovať Objavili sa domáce testy na koronavírus
Sme akčné ženy a prinášame ti príbehy a články spoločne s ďalšími akčnými ženami, ktoré robia, čo milujú a rady o tom aj píšu. Podporujeme sa navzájom v našich snoch. V tom, čo nás napĺňa a robí nám radosť. Pridaj sa k nám: https://akcnezeny.sk/registracia/ Spoločne vytvárame magazín, stretávame sa online a rovnako offline na vzdelávacich a motivačných podujatiach, ktoré organizujeme. IG: #zenyktorerobiacomiluju #akcnezeny #akcnemamy #vzdelavanie #biznis #kariera

žiadne príspevky na zobrazenie