V Chersonskej oblasti počas piatich dní uplatnia predĺžený zákaz vychádzania, v oblasti môžu operovať Rusi

0
V Chersonskej oblasti počas piatich dní uplatnia predĺžený zákaz vychádzania, v oblasti môžu operovať Rusi

13.3.2023 (SITA.sk) – V Chersonskej oblasti na juhu Ukrajiny budú počas piatich dní uplatňovať predĺžený zákaz vychádzania. Uviedol to gubernátor oblasti Oleksandr Prokudin.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Zákaz vychádzania bude trvať od piatej popoludní do pol siedmej rána od 13. do 17. marca. Podľa gubernátora totiž úrady dostali informácie o možnej prítomnosti ruských sabotážno-prieskumných skupín v oblasti. Cieľom zákazu vychádzania je predísť obetiam medzi civilným obyvateľstvom počas opatrení proti sabotážam. Referuje o tom web Kyiv Independent.

„Žiadam všetkých, ktorí potrebujú odísť z oblasti dnes, aby tak urobili ihneď a v budúcnosti, aby plánovali svoj pobyt v meste a v oblasti,“ uviedol gubernátor. Po tom, ako ukrajinské sily vlani v novembri oslobodili časť Chersonskej oblasti, je mesto Cherson a jeho okolie na západnom brehu rieky Dnipro terčom nepretržitého bombardovania ruskými silami.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – V Chersonskej oblasti počas piatich dní uplatnia predĺžený zákaz vychádzania, v oblasti môžu operovať Rusi © SITA Všetky práva vyhradené.

Ohodnoťte článok

0

žiadne príspevky na zobrazenie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu